Radnik gubio do 87. minuta pa pobedio, Borac posle Zvezde dobio i komšije!

I toga ima kod nas

U Surdulici je viđena sjajna završnica meča između domaćina i OFK Beograda kada je u posladnjih desetak minuta viđeno čak tri gola
Objavljeno: 16:19h

Fudbaleri Borca iz Čačka pobedili su u Ivanjici Javor 1:0, dok je Radnik u Surdulici posle ludog preokreta u poslednjih 10 minuta savladao OFK Beograd sa 2:1, a Jagodina i Spartak su odigrali 1:1 u utakmicama 20. kola Super lige Srbije. Čačani su do trijumfa u komšijskom derbiju došli zahvaljujući golu Dušana Jovančića u 76. minutu posle centaršuta Nemanje Miletića. Radnik je u Surdulici u završnici susreta uspeo da dođe do preokreta protiv OFK Beograda, koji je od 63. minuta igrao sa desetoricom igrača na terenu, jer je Srđa Knežević dobio drugi žuti karton. Iako je OFK imao igrača manje, uspeo da dođe do prednosti u 83. minutu, a gol je postigao Filip Rajevac koji je u igru ušao dva minuta ranije. Ipak, Surduličani se nisu predavali, pa su golovima Predraga Đorđevića u 87. i Milana Ćuluma u 89. uspeli da stigne do preokreta i petog prvenstvenog trijumfa. U derbiju začelja između Jagodine i Spartaka nije bilo pobednika. Gosti iz Subotice su poveli u devetom minutu preko Stefana Ilića, a Jagodina je uspela da stigne do izjednačenja posle gola Dušana Martinovića u 55. Oba tima su utakmicu završili sa desetoricom igrača. Prvo je Jagodina u 84. minutu ostala sa igračem manje na terenu, pošto je Zoran Knežević dobio crveni, da bi potom u 90. Maksim Fedim zaradio isključenje. Superliga Srbije, 20.kolo: Petak Metalac - Novi Pazar 3:2 Subota Partizan - Vojvodina 0:2 Mladost Lučani - Rad 1:0 Voždovac - Radnički Niš 3:1 Nedelja Javor - Borac 0:1 (Jovančić 75) Jagodina - Spartak 1:1 (Martinović 56. - Ilić 9) Radnik - OFK Beograd 2:1 (Đorđević 88, Ćulum 90+1. - Rajevac 84) Čukarički - Crvena zvezda 16.00 (Espreso.co.rs)