Prva pobeda Radničkog, Voša jedva protiv Bačke, Mačva gazi redom! (VIDEO)

Superliga Srbije 3. kolo

Nišlije su odnele sva tri boda iz Zemuna

Objavljeno: 23:50h

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su u gostima ekipu Zemuna 2:1 u trećem kolu Superlige Srbije.

Oba pogotka za Radnički postigao je Lazar Arsić, u sedmom i 10. minutu iz jedanaesterca, dok je jedini strelac za Zemun bio Nemanja Vučić u 35. minutu.

Radničkom je ovo prva pobeda u novoj sezoni i sada je na 11. mestu sa tri boda, dok je Zemun ostao na jednom bodu i nalazi se na 12. poziciji.

Niška ekipa u narednom kolu gostuje Mačvi, a Zemun ide u goste Radu.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu ekipu Bačke 1:0.

Vojvodina je od početka meča bila bolji rival na terenu, imala je loptu u svom posedu i stvarala šanse, ali golova nije bilo sve do 83. minuta. Nemanja Subotić je dobio loptu u šesnaestercu, a on je, gotovo sa gol linije, odigrao povratni pas pred gol protivnika, gde je prihvatio Malbašić i preciznim udarcem doneo pobedu "lalama".

Bačka je od 77. minuta ostala igračem manje, pošto je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Milan Makarić. Mačva je u gostima ubedljivo savladala Javor 4:0. Sva četiri pogotka fudbaleri iz Šapca su postigli u drugom poluvremenu, a strelci su bili Miloš Adamović u 61, Bojan Matić u 69 i 83. i Jordan Jovanović u 82. minutu.

Mladost je bila bolja od Rada sa 2:1. Stelci za pobedničku ekipu bili su Saša Jovanović u trećem minutu i Vladimir Radivojević u 14, dok je jedini gol za Rad postigao Vladimir Volkov u 45.

Istim rezultatom slavio je i Voždovac protiv Borca.

Golove za Voždovac postigli su Nikola Srećković u 59. minutu i Mihailo Perović dva minuta pre kraja meča. Strelac za čačansku ekipu bio je Igor Savić u 37. minutu.