ZVEZDA I U PRAGU JAČA OD SPARTE: Boaći i Borjan vode crveno-bele ka Ligi Evrope! (FOTO) (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE

Objavljeno: 23:15h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Pragu tim Sparte rezultatom 1:0 u trećem kolu kvalifikacija za LE.

Ukupan rezultat je 3:0 za crveno-bele, posle beogradske pobede od 2:0. Strelac je bio Boaći u 19. minutu, posle sjajne asistencija Slavoljuba Srnića!

Ovom pobedom tim iz Ljutice Bogdana ušao je plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope.

Žreb za poslednju rundu kvalifikacija obaviće se u petak od 13 časova u Nionu.

Uskoro opširnije...

MARŠ I PESMA DELIJA ODJEKUJU PRAGOM: Scene koje dugo nisu viđene na Zvezdinim evropskim gostovanjima! (VIDEO)

Sva dešavanja sa ove utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

CRVENA ZVEZDA PLASIRALA SE U POSLEDNJE KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE POBEDOM NAD SPARTOM OD 1:0!

KRAJ MEČA!

90' - U igri je Marko Gobeljić umesto Filipa Stojkovića. Utakmica će se igrati još 4 minuta.

88' - Tri šuta u jednom napadu za Spartu, Borjan ostaje nesavladan. Definitivno je jedan od igrača utakmice!

86' - Šansa Plavšića, potom i Lafate, ali rezultat ostaje nepromenjen.

82' - Opet Borjan fenomenalan! Vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

81' - Umesto Boaćija na terenu je Aleksandar Pešić. Fudbaler iz Gane se žali na povredu prepona.

80' - Prečka pa pokušaj makazicama! Borjan sjajno interveniše kod udarca glavom češkog fudbalera!

77' - Stativa Ben Haima! Borjan ništa nije mogao!

75' - Navijači Sparte napuštaju stadion

70' - Na teren će Nemanja Radonjić, a iz igre Slavoljub Srnić!

67' - Posle prodora Stojkovića i upućene lopte ka Miliću, Maraček u zadnjem trenutku izbija loptu u korner

66' - Rosicki je na terenu!

65' - Nakon duže akcije beogradskog tima, Srnić je uputio udarac ka golu Sparte, ali Dubravka brani.

63' - Nesportski potez Frideka, sapleo je Vujadina Savića posle jednog duela

61' - Umesto Marka Janka, u igru će David Lafata

59' - Prvi žuti karton na meču dobija Manžek

55' - Zagreva se i Tomaš Rosicki, legenda češkog fudbala

53' - Centaršut Kange za Milića koji šutira glavom, lopta pogađa spoljni deo mreže

48' - Pokušaj Donalda sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi pokraj gola

48' - Prvi korner za beogradski tim u drugom poluvremenu

46' - Počelo je drugo poluvreme. Ben Haim je ušao u igru umesto Vaclava Kadleca.

PRVO POLUVREME JE ZAVRŠENO, CRVENA ZVEZDA VOD 1:0 GOLOM RIČMONDA BOAĆIJA U 19. MINUTU SUSRETA!

45' - Dubravka je promašio loptu, ali Kanga se okliznuo kada je ostao sam ispred gola.

45' - Prvo poluvreme će se igrati još dva minuta

44' - Poluprilika za Spartu, ali ništa više od toga. Borjan dolazi do lopte.

41'- Šut Kadleca pored gola

39' - Šansa Jovičića za 2:0, ali nije zahvatio loptu onako kako bi trebalo!

Delije su podigle čitav stadion skandiranjem KOSOVO-SRBIJA!

36' - Lopta Kange ka Boaćiju u srce šesnaesterca, ali on pogađa fudbalera češkog tima

32' - Faul Boaćija nad Plavšićem na oko 25 metara od gola beogradskog tima

27' - Sparta preuzima inicijativu i već nekoliko minuta "plete mrežu" oko Borjanovog gola

Ekipi Sparte su sada potrebna ČETIRI gola da bi se našla u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope!

19' - GOOOOOOOOOOOOOL!!! Srnić sjajnim prodorom, upošljava Boaćija na tri metra od gola kao na tacni. Boaći rutinski za 1:0!

14' - Kadlec grudima ostavlja loptu za Frideka, a njegov šut bez problema hvata Borjan

11'- Dobra lopta Kange za Boaćija preko odbrambene linije češkog tima, ali Dubrvka istrčava i hvata loptu.

8' - Dva izblokirana šuta igrača Crvene zvezde, prvo Kange, zatim i Srnića

5' - Prva prilika za Zvezdu, Boaći šutira sa desetak metara, lopta odlazi pored desne stative

4' - Boaći je izašao sam pred Dubravku, ali zamalo mu je pobegla lopta. Samo korner za crveno-bele

1' - Utakmica je počela

17:45 - Evo i sastava oba tima:

Sparta: Dubravka - Karavaev, Mareček, Štetina, M. Kadlec - Manđek, Mavuba, Plavšić, Fridek, V. Kadlec - Janko

C. Zvezda: Borjan - Stojković, Le Talek, Savić, Rodić - Donald, Jovičić, Milić, Kanga, Srnić - Boaći