Irtiš se pogubio na prostranstvu Marakane! Zvezda rutinski zakazala sastanak sa Srđanom Plavšićem! (FOTO) (VIDEO)

Liga evrope, 2. kolo kvalifikacija

Crvena zvezda pobedila je u revanš meču Irtiš rezultatom 2:0 i plasirala se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope

Objavljeno: 22:36h

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pobedivši u revanš meču Irtiš iz Kazahstana rezultatom 2:0, dok je ukupnim rezultatom bilo 3:1

Crvena zvezda je došla u vođstvo u 10. minutu golom Donalda iz slobodnog udarca, dok je Slavoljub Srnić u 76. potvrdio Zvezdin plasman u treće kolo.

Odlična i sigurna igra crveno-belih u Beogradu obeležila je ovu utakmicu, a posebno se istakao novajlija Branko Jovičić koji je pored majstorske igre, u 76. minutu asistirao Srniću za 2:0.

U trećem kolu kvalifikacija Crvena zvezda će se sastati sa Spartom iz Praga 27 jula u Beogradu, dok je revanš u Pragu nedelju dana kasnije.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

90. - KRAJ MEČA! Pobeda Zvezde od 2:0, na redu je Sparta iz Praga!

89. Izmena u Crvenoj zvezdi: Uroš Račić će na teren umesto Mičela Donalda

82. Izmene u Irtišu: Ismael Beko Fofana bivši igrač Partizana i Čukaričkog menja Geterijeva, a na teren će i Popov umesto Fonseke

Crveno-beli će do kraja utakmice igrati u formaciji 4-4-2

80. - Izmena u Crvenoj zvezdi: Na teren će veliko pojačanje Aleksandar Pešić koji menja strelca drugog gola, Slavoljuba Srnića

77. Žuti karton za Srnića zbog skidanja dresa tokom proslave pogotka

76. GOOOOOOL!!! Slavoljub Srnić duplira vođstvo crveno-belih! Sjajni Branko Jovičić posle prodora po levom boku upošljava Srnića kao na tacni za 2:0!

71. - Izmena u Crvenoj zvezdi: Umesto Rikardinja, u igri je Ruiz

70. - Aplauzi za Boaćija je koji je sprečio uz pomoć korner zastavice da lopta izađe van terena, potom pas za Rikardinja koji šutira pored gola

69. - Opet Kanga, ovoga puta pravo u Loriju

68. - Nekontrolisan šut Živkovića odlazi visoko preko prečke

67. - Prvi šut Irtiša u drugom poluvremenu, lak posao za Manojlovića posle pokušaja Dautova

66. - Izmena u Irtišu: Umesto Kislicina na terenu je Darabajev

61. - Dobar udarac Kange koji pogađa spoljni deo mreže

59. - Lopta se odbija do Rikardinja koji volejom prebacuje gol Irtiša

58. - Faul nad Srnićem iskosa sa desne strane, žuti karton za Živkovića

57. - Dobar prodor Bugajova po levom boku, ali nikoga nije bilo na drugoj strani od njegovih saigrača

50. - Udarac Kalinina visoko preko gola

Visoki presing fudbalera Irtiša na startu drugog poluvremena.

49. - Prvi korner u nastavku za Zvezdu, treći ukupno

Poruka Delija iz drugog poluvremena čuće se sve do granice sa Severnom Korejom! (FOTO)

46. - Nema promena u sastavima

46. - Počelo je drugo poluvreme

Crvena zvezda posle prvih 45 minuta vodi sa 1:0 golom Donalda sa početka utakmice. Mnogo bolja i sigurnija igra crveno-belih nego u prvom meču u Pavlodaru. Ekipa Irtiša se jako teško snalazi u grotlu Marakane.

45. - Igraće se još 3 minuta u prvom poluvremenu

43. - Pokušaj glavom Fonseke sa pet metara, lopta odlazi pored gola

41. - Maslać ponovo na zemlji, Le Talek fer-plej potezom vraća loptu golmanu Irtiša

33. - Sjajan šut Srnića završava tik pored desne stative

30. - Prvi pokušaj fudbalera iz Kazahstana završava u naručju Manojlovića

29. - Srnić je zamalo zakasnio na Kangin pas u petercu

PORUKA ZA SVE NAS! Transparent koji se pojavio na jugu Marakane, mogao je da se vidi SAD I NIKAD VIŠE! (FOTO)

24. - Jak sudar glavama Boaćija i golmana Irtiša

22. - Kanga do Boaćija koji je nesebično hteo da uposli samog Anđelkovića na levoj strani, ali defanzivca Irtiša lopta pogađa u nogu i lep napad je prekinut

20. - Solidan pokušaj Gelora Kange sa ivice šesnaesterca

19. - Dobar prodor po desnoj strani Filipa Stojkovića i loša završnica Srnića

18. - Kratki prekid na meču zbog povrede fudbalera Irtiša

14. - Prvi korner za ekipu iz Pavlodara

10. - GOOOOOL!!! 1:0 - Mičel Donald dovodi Zvezdu u vođstvo sjajnim golom iz slobodnog udarca! Ovo ni tri golmana ne bi odbranila!

9. - Faul Dautova nad Kangom i slobodan udarac sa leve strane za Crvenu zvezdu

7. - Žuti karton za Filipa Stojkovića

5. - Greška Donalda na sredini terena, i slobodan sa udarac za Irtiš sa nekih 30-ak metara.

JUG U TRANSU LUDUJE: Delije napravile koreografiju koju niko sa Kosova nikad neće zaboraviti! (VIDEO)

1. - Utakmica je počela.

20:16 - Još nekoliko delića atmosfere iz objektiva našeg fotografa Filipa Plavčića.

20.05 - Evo kako trenutno izgleda Marakana iznutra.

19.45 - Marakana će biti sasvim solidno ispunjena.

19.30 - Poznati su i sastavi obe ekipe.

Crvena zvezda: Manojlović - Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković - Jovičić, Donald - Srnić, Kanga, Rikardinjo - Boaći. Trener: Vladan Milojević.

Irtiš: Lorija - Kislitšin, Duatov, Maslać, Stamenkoivć, Živković - Fonseka, Geterijev, Rodrigo Antonio, Kalinin - Bugaev. Trener: Dimitar Dimitrov.