PARTIZAN PREŽIVEO PODGORICU: Junak Kljajić činio čuda i zakazao derbije sa Olimpijakosom! (FOTO) (VIDEO)

kvalifikacije za Ligu šampiona

Objavljeno: 22:49h

Utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između podgoričke Budućnosti i beogradskog Partizana završena je rezultatom 0:0.

BAKLJE I PROZIVANJE GROBARA: Ovako je izgledao korteo Varvara na ulicama Podgorice! (VIDEO)

Ovaj rezultat išao je u korist crno - belima koji su imali prednost iz prve utakmice koju su rešili u svoju korist rezultatom 2:0.

Prvo poluvreme je bilo izuzetno dinamično sa par fenomenalnih prilika na obe strane od kojih su najbolje stativa Vlaisavljevića u 35. minutu na jednoj i takođe stativa, samo Ostojića u 41. minutu na drugoj strani.

Drugo poluvreme sa dosta smanjenim tempom, a onda u završnici kao na traci se ređaju šanse pred golom Partizana.

Varvari ofarbali stadion u plavo-belo, a onda podigli pomalo morbidan transparent posvećen Partizanu! (FOTO)

Prvo Mitrović sa pet metara neometan šalje loptu glavom pored gola, zatim Pejaković šutira a Kljajić brani fenomenalno, da bi Kljajić par minuta posle toga imao još jednu sjajnu intervenciju i izrastao u igrača utakmice.

Partizan je uspeo da prođe Budućnost i u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće protiv prvaka grčke Olimpijakosa.

Prva utakmica protiv Olimpijakosa na programu je u Beogradu 25. jula, a revanš je sedam dana kasnije u Pireju.

ESPRESO U PODGORICI: Nikako nismo mogli ni da pretpostavimo da ćemo ovaj prizor zateći nekoliko sati pred utakmicu! (FOTO)

BUDUĆNOST - PARTIZAN 0:0

Budućnost: Mijatović, Camaj, Mirković, Nikač, Tučević, Simović, Mitrović, Raspopović, Hočko, Terzić, Vlaisavljević.

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić, Everton, Kosović, Janković, Đuričković, Leonardo, Đurđević.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti u našem "lajv blogu" na Espreso.co.rs.

22:35 - Kljajić još jednom maestralan za kraj utakmice. Pomogao mu je i Vulićević, Partizan se ponovo odbranio.

22:33 - Umesto Đuričkovća u igru ulazi Saša Ilić.

22:30 - Danas bledi Leonardo izlazi iz igre, umesto njega na terenu Pantić.

22:29 - Žuti karton za Hočka, igrača Budućnosti.

22:26 - Kljajić drži u životu Partizan i izrasta u igrača utakmice,sjajna šansa za Budućnost, ali maestralan je na golu Kljajić.

22:24 - Mihajlović ulazi umesto Jankovića u redovima Partizana, a Marković umesto Mirkovića za Budućnost.

22:22 - Kontra napad Partizana, Leonardo šalje loptu ka Miletiću, dobar šut Miletića, Mijatović brani.

22:22 - Pejaković šutira sjajno, Kljajić brani.

22:21 - Fenomenalna prilika za Budućnost, Mitrović sa pet metara loptu glavom šalje pored gola.

22:15 - Fudbaleri Budućnosti ponovo traže jedanesterac, ovog puta posle igranja rukom Evertona, sudija pokazuje da se igra nastavi.

22:11 - Druga izmena u ekipi Budućnosti, umesto Terzića, ulazi Pejaković.

22:09 - Centaršut Leonarda, nespretna intervencija Raspopovića, srećom po njega lopta odlazi u korner, a ne u gol.

22:06 - Izmena u ekipi Budućnosti, umesto Camaja u igri je Melunović.

22:02 - Centaršut Đuričkovića, Mijatović siguran.

22:01 - Everton borben, ali neoprezan, žuti karton za Brazilca.

22:00 - Udarac Vlaisavljevića sa distance, ali visoko preko gola.

21:58 - Igrači Partizana traže jedanesterac zbog igranja rukom, ali glavni sudija ni ne pomišlja da pokaže na belu tačku.

21:50 - Žuti karton za kapitena Budućosti Raspopovića.

21:47 - Početak drugog poluvremena, sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

21:33 - Kraj izuzetno dinamičnog prvog poluvremena, koje je ipak završeno bez golova. Budućnost - Partizan 0:0.

21:30 - Glavni sudija ove utakmice prvo poluvreme produžio je za tri minuta.

21:25 - Fenomenalan centaršut Jankovića, još bolji udarac glavom Ostojića koji pogađa okvir gola. Sreća je sada bila na strani fudbalera Budućnosti.

21:25 - Prvi žuti karton za Budućnost dobija Luka Mirković, defanzivac Budućnosti. Pre njega požuteo je Kosović iz Partizana.

21:24 - Odličan pas Đuričkovića ka Đurđeviću, Mijatović ipak oprezan, istrčava na vreme i stiže do lopte pre napadača Partizana.

21:19 - BUDUĆNOST POGAĐA STATIVU! Najbolja šansa na utakmici, centaršut Raspopovića, Vlaisavljević šutira iz prve, ali sreća je bila saveznik crno-belih.

21:15 - U svečanoj loži stadiona pod Goricom nalazi se i legenda oba kluba, ali i Real Madrida Predrag Mijatović.

21:12 - Na stadionu pod Goricom nalazi se oko 400 navijača Partizana, uglavnom iz Nikšića, Trebinja i Herceg Novog.

21:08 - Miletić je sjajno prošao po levoj strani, ipak zaustavljen je i Partizan je dobio prvi korner na utakmici.

21:05 - Odličan prodor Jankovića, ali mu lopta beži van granica igrališta.

21:04 - Koškanje Leonarda i Evertona sa fudbalerima Budućnosti, strasti su se ipak ubrzo smirile.

21:02 - Igrači Budućnosti traže jedanesterac zbog igranja rukom, sudija iz Izraela samo odmahuje rukom, penala nema.

20:59 - Udarac Mirkovića sa velike udaljenosti, Kljajić fenomenalno brani, Budućnost dobija samo korner.

20:58 - Đuričković preti, ali njegov šut završava visoko preko gola.

20:55 - Posle prvih deset minuta Budućnost izgleda kao bolji rival, ali ipak još bez pravih šansi za gol.

20:53 - Prvi udarac ka golu Kljajića, Terzić sa distance šutira pored gola.

20:52 - Nesporazum Ćirkovića i Kljajića, defanzivac Partizana salje kratku povratnu loptu svom golmanu koji ipak stiže do nje pre napadača Budućnosti i otklanja opasnost.

20:45 - Početak utakmice, sa centra su krenuli fudbaleri Budućnosti, stadion je pun i atmosfera fenomenalna, veći deo publike čine navijači Budućnosti, ali tu je i nekih 100 - 150 Grobara.

20:20 - Atmosfera sa stadiona pod Goricom.

20:15 - Izlazak igrača Budućnosti i Partizana na zagrevanje.

19:50 - Inače, veliki broj policajaca je raspoređen ispred stadiona i mere obezbeđenja su na najvišem mogućem nivou.