Dva penala, tri gola, video tehnologija, tri crvena kartona... Spektakl u kom se bolje snašao Portugal! (FOTO) (VIDEO)

Kup konfederacija, meč za treće mesto

Prvak Evrope i bez Kristijana Ronalda došao do pobede u fenomenalnoj utakmici

U utakmici za treće mesto na Kupu Konfederacija reprezentacija Portugala je posle produžetaka savladala Meksiko rezultatom 2:1.

Portugalci, oslabljeni neigranjem Kristijana Ronalda bili su bolji rival u toku većeg dela utakmice i zasluženo su pobedili.

TRESE SE BALKAN: Ivan Obradović oblači dres koji Grobari mrze iz dna duše! (VIDEO)

U 15. minutu prvog poluvremena posle starta kapitena Meksika Rafaela Markeza nad Silvom i pregledanja video snimka sudija Fahad Al Mirdasi je doneo odluku da pokaže na belu tačku.

Jedanesterac je izveo upravo Andre Silva, međutim njegov udarac je pročitao Očoa i fenomenalnom odbranom sprečio Portugal da povede.

Meksiko je poveo u 54. minutu kada je Neto loše reagovao na centaršut Ćićarita i sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

U nastavku susreta ista slika na terenu, ali je Očoa svojim intervencijama do ludila dovodio napadače Portugala.

ZVANIČNO: Jedan od najvećih bisera srpskog fudbala pojačao španskog velikana! (VIDEO)

Ipak, u nadoknadi vremena napad Portugala preko desne strane, centaršut Kvarežme koji je u drugom poluvremenu ušao u igru i sjajna reakcija Pepea odveli su ovu utakmicu u produžetak.

Na kraju prvog produžetka još jedan jedanesterac za Portugal.

Ovog puta Očoa je savladan a gol je postigao Silva, ali ne Andre nego Adrian, inače fudbaler Sportinga.

U 106. minutu Portugal je ostao sa igračem manje, Semedo je dobio drugi žuti karton, ali je samo 6 minuta kasnije i Himenez dobio crveni karton posle neoprezne igre nad Eliseuom tako da su obe ekipe ostale sa po 10 igrača.

Na samom kraju utakmice isključen je i trener Meksika Osorio.

Ovom pobedom Portugalci su osvojili bronzanu medalju na ovogodišnjem Kupu Konfederacija i pokazali su da mogu da se nose sa najjačim ekipama na svetu.

BONUS VIDEO: Koreografija Delija protiv Florijanje