Gotova je grupna faza Kupa konfederacija: Poznati su parovi polufinala!

sledi prava ludnica

Nemci će u polufinalu na megdan Meksiku, a Čile Portugalu

Odigrane su grupne faze Kupa konfederacija!

Rezervista 'La Rohe' Martin Rodrigez je sprečio iznenađenje u u Moskvi. Australija je povela u finišu prvog poluvremena golom Džejmsa Troisija, ali je vezista Kruz Azula, koji je zaigrao u nastavku poravnao rezultat na 1:1 u 67. minutu i tako obezbedio plasman u polufinale šampionu Južne Amerike. Zanimljivost sa ove utakmice je da je legenda 'Ozija' Tim Kejhil odigrao svoju 100. utakmicu za reprezentaciju.

Prvo mesto u grupi B osvojio je svetski šampion Nemačka zahvaljujući pobedi nad Kamerunom rezultatom 3:1. Sva četiri gola pala su u drugog delu utakmice, Demirbaj je ddoveo 'Pancere' u predsnost samo što je počelo drugo poluvreme, a 15-ak minuta kasnje Kamerun ostaje sa desetoricom jer je Mabuka dobio crveni karton. Timo Verner je nepuna dva minuta kasnije duplirao prednost Nemaca, međutim, desetak minuta kasnije Kamerun se vraća u život sa desetoricom jer je Vinsent Abubakar matrirao Ter Štegena. Ipak, sve dileme ekspresno otklanja Timo Verner svojim drugim golom na utakmici. Nemci će u polufinalu na megdan Meksiku, a Čile Portugalu.