ŠOK U SOLUNU! PAOK ostao bez kvalifikacija za Ligu šampiona!

ispustili nemoguće

Solunski crno-beli na kraju su završili iza AEK-a pošto su večeras doživeli šokantan poraz na "Tumbi"

Fudbaleri PAOK-a napravili su od gotovog veresiju i u poslednjem kolu plej-ofa za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona ostali praznih šaka. PAOK je držao sve u svojim rukama, igrao je na domaćem terenu i pobeda mu je garantovala prvo mesto u plej-ofu, a u nekim opcijama i remi je mogao da ga odvede u kvalifikacije za Ligu šampiona. Solunski crno-beli na kraju su završili iza AEK-a pošto su večeras doživeli šokantan poraz na "Tumbi". Panatinaikos je kao gost slavio sa 3:2 (1:1) i tako pomogao gradskom rivalu da se domogne mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ekipa Vlade Ivića otvorila je utakmicu kako se samo poželeti može. Momak koji je u prethodnoj sezoni dovođen u vezu sa Crvenom zvezdom, Dijego Bisesvar, doveo je domaće u prednost u 20. minutu. Samo osam minuta kasnije gosti stižu do izjednačenja. Strelac je bio Viktor Klonaridis. Nastavak utakmice doneo je neverovatan rasplet. PAOK je drugi put na utakmici poveo u 68. minutu golom Pedra Enrikeza i to je bio rezultat koji je crno-bele vodio u kvalifikacije za Ligu šampiona. Košmar je usledio u poslednjih petnaest minuta igre računajući i nadoknadu vremena. Finac Robin Lod doneo je izjednačenje Panatinaikosu u 79. minutu, a kada je domaćin krenuo na sve ili ništa usledio je hladan tuš i treći gol "Zelenih" koji je srušio sve nade PAOK-a. AEK je kao gost savladao Panaionios sa 2:1 (1:1) posle preokreta. Serhio Arauho postigao je gol u 81. minutu i tako doneo Atinjanima zlata vredne bodove. Žuto-crni iz Atine završili su takmičenje u plej-ofu sa 12 osvojenih bodova, dok je Panatinaikos bio drugi sa bodom manje. PAOK je trenutno treći ali se očekuje da mu budu dodeljena tri boda za "zelenim stolom" zbog incidenata koji su se dogodili u prvom meču sa Panatinaikosom. Sve i da PAOK dobije ta tri boda završiće na drugom mestu sa bodom manje od AEK-a što znači da neće moći do kvalifikacija za Ligu šampiona.