"TOBDŽIJE" UNIŠTILE PLAVCE: Arsenal PONIZIO Čelsi i na sjajan način najavio VELIKI derbi Severnog Londona!
Slavlje fudbalera Arsenala, Foto: Zac Goodwin / PA Images / Profimedia

Premijer liga 29. kolo

Postojao je samo jedan tim na terenu

Andrej Kosić

Fudbaleri Arsenala deklasirali su na Emiratima Čelsi u okviru zaostalog 29. kola Premijer lige rezultatom 5:0.

"Tobdžije" su prve na tabeli sa tri boda više od Liverpula i četiri od Mančester sitija, ali od Redsa imaju utakmicu, a od "Građana" dve utakmice viška. "Plavci" su, sa druge strane, ostali na poziciji devet sa svega 46 bodova.

Arsenal je poveo već u 4. minutu pogotkom Leandra Trosara, a do kraja prvog dela više nismo videli niti jedan gol, iako su oba tima imala svoje šanse.

Srpski čuvar mreže je mogao da reaguje bolje kod primljenog gola, ali je kasnije u nekoliko navrata fantastičnim odbranama spasao Čelsi.

Đorđe Petrović na golu Čelsija
Đorđe Petrović na golu Čelsijafoto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Ipak, u nastavku meča za izabranike Maurisija Poketina spasa nije bilo.

Arsenal je u razmaku od 52. do 70. minuta postigao čak četiri gola i stigao do ubedljive pobede.

Ben Vajt i Kai Haverc su postigli po dva gola u tom periodu.

Do kraja meča videli smo još poneku šansu, ali novih promena rezultata nije bilo, pa je Arsenal upisao ubedljivo pobedu protiv ljutog gradskog rivala. Vredi napomenuti da je Petrović u 97. minutu spasao čist gol odbranivši pokušaj Gabrijela Martinelija.

Bila je to sjajna uvertira za derbi Severnog Londona protiv Totenhema za izabranike Mikela Artete.