FUDBALERI SRBIJE STANDARDNI, POGAĐALI I ASISTIRALI! Piksijeva muzika za uši pred EURO (FOTO)
Fudbaleri Srbije, Foto: EPA/Neil Hall

"orlovi" u SVETU

Selektor može da bude zadovoljan izdanjem svojih izabranika prethodnog vikenda

Objavljeno: 10:35h

Fudbalska reprezentacija Srbije nastupaće na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj koje se održava od 14. juna od 14. jula 2024. godine.

''Orlovi'' se nalaze u grupi sa Danskom, Engleskom i Slovenijom.

Slavlje fudbalera Srbije posle plasmana na Evropsko prvenstvo
Slavlje fudbalera Srbije posle plasmana na Evropsko prvenstvofoto: Starsport©

Portal Espreso je ispratio nastupe naših igrača prethodnog vikenda, a situacija je sledeća:

Vanja Milinković-Savić bio je najbolje ocenjeni igrač Torina u remiju bez golova sa Frozinonenom jer je imao tri odbrane.

Vanja Milinković-Savić na utakmici Torina i Frozinonea
Vanja Milinković-Savić na utakmici Torina i Frozinoneafoto: Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

Predrag Rajković na teren će u ponedeljak uveče kada njegova Maljorka gostuje Sevilji od 21 čas u 32. kolu Primere.

Predrag Rajković
Predrag Rajković foto: Mutsu Kawamori / AFLO / Profimedia

Đorđe Petrović odigrao je ceo meč uz dve odbrane i žuti karton u minimalnom porazu Čelsija od Mančester sitija u polufinalu FA kupa.

Đorđe Petrović
Đorđe Petrović foto: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Nikola Milenković je ušao u 87. minutu u pobedi Fiorentine na gostovanju Salernitani od 2:0 u 33. kolu Serije A.

Nikola Milenković
Nikola Milenković foto: EPA/Georgi Licovski

Torino je u 33. kolo Serije A podelio bodove sa Frozinoneom, konačan rezultat meča je bio 0:0.

Srpski reprezentativac Ivan Ilić se vratio posle provrede i dobio šansu od početka utakmice i bio je na terenu do 86. minuta.

Ivan Ilić
Ivan Ilić foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Strahinja Pavlović igrao je od početka meča protiv Austrije Klagenfurt.

Srpski štoper je imao sjajnu partiju, koju je krunisao asistencijom u 44. minutu utakmice.

Salcburg je savladao Austriju Klagenfurt 4:2 u okviru plej-ofa austrijske Bundeslige.

Strahinja Pavlović
Strahinja Pavlović foto: EPA/CHRISTIAN BRUNA

Juventus je odigrao nerešeno na gostovanju Kaljariju (2:2), a na poluvremenu je gubio sa 2:0.

Dušan Vlahović majstorijom iz slobodnog udarca "pokrenuo" je uspavanu "staru damu" u 61. minutu, a odigrao je ceo meč.

Filip Kostić nije ulazio u igru.

Dušan Vlahović slavi nakon postignutog gola
Dušan Vlahović slavi nakon postignutog gola foto: Luigi Canu / AFP / Profimedia

U 25. kolu ruske Premijer lige Spartak Moskva je savladala Rostov 5:1.

Srđan Babić igrao je ceo meč.

Srđan Babić u dresu Srbije
Srđan Babić u dresu Srbije foto: Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia

Strahinja Eraković je takođe nastupao od početka, pa do samog kraja utakmice za Zenit u prošlom kolu ruske lige.

Njegova ekipa je minimalnim rezultatom pobedila Orenburg.

Strahinja Eraković u dresu Srbije
Strahinja Eraković u dresu Srbije foto: Vladimir Pesnya/STARSPORT

U 25. kolu ruske lige, CSKA Moskva je poražena od Ahmata 1:2 kod kuće.

Priliku od samog početka meča dobili su Saša Zdjelar i Milan Gajić i na terenu ostali do kraja.

Milan Gajić u dresu CSKA
Milan Gajić u dresu CSKAfoto: Alexey Filippov / Sputnik / Profimedia

Volfsburg je bio bolji od Bohuma u 30. kolu Bundeslige, rezultat meča bio je 1:0, a Erhan Mašović je igrao ceo meč.

Erhan Mašović u dresu Srbije
Erhan Mašović u dresu Srbije foto: Starsport©

Panatinaikos je u šestom kolu plej-ofa Superlige Grčke savladao Lamiju u gostima 5:0.

Filip Mladenović šansu je dobio sa klupe u 63. minutu meča.

Filip Mladenović u dresu Srbije
Filip Mladenović u dresu Srbije foto: Starsport©

Kapiten Dušan Tadić će na teren u ponedeljak od 19 časova kada njegov Fenerbahče gostuje Sivasporu u 33. kolu turske Superlige.

Dušan Tadić
Dušan Tadić foto: Serhat Cagdas / AFP / Profimedia

Fulam je u okviru 34. kola Premijer lige poražen od Liverpula 3:1.

Srpski vezista, Saša Lukić igrao je od početka do kraja meča.

Saša Lukić u dresu Srbije
Saša Lukić u dresu Srbije foto: Starsport©

PAOK je u šestom kolu plej-ofa Superlige Grčke poražen od Olimpijakosa sa 2:1 na gostovanju.

Andrija Živković je kao kapiten odigrao ceo meč i bio je asistent za počasni pogodak Solunjana.

Andrija Živković u dresu Srbije
Andrija Živković u dresu Srbije foto: Starsport©

U šestom kolu plej-ofa Superlige Grčke, AEK je pobedio Aris na gostovanju sa 2:1, a Mijat Gaćinović nije bio u protokolu zbog povrede.

Mijat Gaćinović
Mijat Gaćinović foto: Giannis Papanikos / Zuma Press / Profimedia

Crvena zvezda je savladala Partizan 3:2 u 173. večitom derbiju.

173. večiti derbi
173. večiti derbi foto: Starsport©

Srđan Mijailović odigrao je ceo meč, dok je na drugoj strani Samed Baždar dao gol za vođstvo i izašao je u 67. minutu.

Luka Jović će na teren u ponedeljak uveče od 20.45 pošto Milan dočekuje Inter u Derbiju dela Madonina u okviru 33. kola Serije A.

Luka Jović u dresu Milana
Luka Jović u dresu Milana foto: Sportimage Ltd / Alamy / Alamy / Profimedia

Al Hilal se sprema za revanš utakmicu polufinala Lige šampiona protiv Al Aina, a prvu je izgubio sa 4:2.

Sergej Milinković-Savić tada je odigrao ceo meč uz asistenciju.