Barsi i Bajernu treba novo takmičenje! Arsenal i Čelsi sigurni, ali je naredna faza pod znakom pitanja!  (FOTO) (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA, 5. KOLO

Barsi i Bajernu treba novo takmičenje! Arsenal i Čelsi sigurni, ali je naredna faza pod znakom pitanja! (FOTO) (VIDEO)

Roma se provela kao bosa po trnju na Kamp Nou*Čelsi protutnjao Izraelom*Arsenal i Bajern rutinski do ubedljivih pobeda
Objavljeno: 22:48h

Fenomenalno fudbalsko veče imali smo prilike da vidimo u utorak uveče. Odigrano je osam utakmice petog kola Lige šampiona, a postignuto je čak 26 golova Ova runda otklonila je neke od nedoumica kada je prolaz dalje u pitanju, ali je mnogo više zakomplikovala situacije u grupama. UEFA izabrala najbolji tim Lige šampiona u poslednjih 15 godina, sramota je koga sve nema! (FOTO)

Reuters
U grupi F, Barselona je pobedila Romu sa ubedljivih 5:0, dok je Bajer Leverkuzen remizirao sa BATE Borisovim (Filip Mladenović i Nikola Milunović igrali 90 minuta) rezultatom 1:1. Katalonci su sigurno prvi, a za drugo mesto će se boriti preostale tri ekipe. Tika-taka ponovo radi: Akcija Barselone i egzekucija Mesija kao na igrici! (VIDEO) Bajern Minhen nastavio je da teroriše svoje protivnike. Bavarci su savladali Olimpijakos rezultatom 3:0, dok je isti rezultat viđen u Londonu između Arsenala i Dinamo iz Zagreba. Duel "tobdžija" i "pirejaca" odrediće ko će u narednu rundu zajedno sa nemačkim timom. Strašna volejčina Suareza za najavu katastrofe Rimljana! (VIDEO)
Zenit je stigao i do pete pobede. Ruski tim je slavio protiv Valensije rezultatom 2:0, dok je u drugom meču ove grupe viđena pobeda Genta (Stefan Mitrović igrao 90 minuta) nad Lionom (Milan Biševac igrao 90 minuta) 1:2. Francuski klub je izgubio sve šanse za prolazak dalje. Da li je fudbaler Makabija uradio ono što su mnogi pre njega već želeli da urade? (VIDEO) Veoma zanimljivo biće u grupi G, gde se posle večerašnjih susreta čak tri ekipe bore za dva mesta koja vode dalje. Čelsi (Nemanja Matić igrao 90 minuta) je bez većih problema slavio u Tel Avivu protiv Makabija (Predrag Rajković igroa 90 minuta), ali je Dinamo Kijev sve iznenadio i pobedom nad Portom zakomplikovao stvari. Plavci (10 bodova) u poslednjem kolu dočekuju Porto (10 bodova), dok Dinamo Kijev (8 bodova) dočekuje Makabi (0 bodova) Murinjo, šta to radiš? Da li je to krtica izvirila ili je teren kao da ga je preorala?! (FOTO) (VIDEO)
Reuters
Vilijan je kralj slobodnjaka u eliti: Bivši golman Zvezde nije imao nikakve šanse! (FOTO) Grupa E: BATE Borisov - Bajer Leverkuzen 1:1 (Gordejčuk 2 - Mehmedi 68) Barselona - Roma 6:1 (Suarez 15,44, Mesi 18,60, Pike 56, Adrijano 77 - Džeko 90+1) Grupa F: Arsenal - Dinamo Zagreb 3:0 (Ozil 29, Sančez 33, 69) Bajern - Olimpijakos 4:0 (Košta 8, Levandovski 16, Miler 20, Koman 70) Grupa G: Porto - Dinamo Kijev 0:2 (Jarmolenko 35pen, Gonzalez 64) Makabi Tel Aviv - Čelsi 0:4 (Kejhil 20, Vilijan 73, Oskar 77, Zuma 90+1) Grupa H: Zenit - Valensija 2:0 (Šatov 15, Džuba 74) Lion - Gent 1:1 (Feri 7 - Miličević 32, Kulibali 90+4)
TOK UTAKMICA: 90+4. minut - Golom Kulibalija, Gent stiže do pobede u Francuskoj.
90+1. minut - Roma smanjuje prednost Barselone, dok je Čelsi stigao i do četvrtog pogotka. 82. minut - Roma nije iskoristila priliku da postigne počasni pogodak, pošto Edin Džeko nije iskoristio penal. Pet minuta ranije, ni Nejmar nije bio precizan sa bele tačke.
77. minut - Nastavlja se teror u Barseloni i Izraelu. Katalonci sada vode sa 6:0, dok "plavci" imaju prednost od 3:0.
73. minut - Čelsi overava pobedu u Izraelu. Drugi pogodak za londonski tim postigao je Vilijan.
72. minut - Bajern i sa igračem manje može do pogotka. Bavarci preko Krisa Komana stižu do 4:0.
69. minut - Arsenal overava pobedu protiv Dinamo Zagreba. Strelac trećeg gola je Aleksis Sančez. Ovo je njegov drugi pogodak
65. minut - Dinamo Kijev stiže do drugog pogotka u Portugaliji. Strelac je Gonzales. Koliko je samo značajan ovaj pogodak za Ukrajince.
61. minut - Neverovartno je šta se dešava na Kamp Nou, već je 5:0 za španski klub protiv Rome. Neverovatan pogodak Lionela Mesija.
56. minut - Barselona dolazi i do četvrtog gola. Strelac je Đerar Pike.

54. minut - Bajern ostaje sa igračem manje, jer je Badštuber dobio direktan crveni karton. Nastavljene su utakmice. Da li je fudbaler Makabija uradio ono što su mnogi pre njega već želeli da urade? (VIDEO) Kraj prvih poluvremena. 44. minut - Barselona je odlučila da napuni mrežu Rome do vrha! Luis Suarez postiže svoj drugi pogodak.
41. minut - Makabi je u velikom problemu. Osim što ima i gol zaostatka, Izraelci su ostali i bez igrača. Tal Ben Haim je dobio crveni karton.
35. minut - Fudbaleri Dinamo Kijeva dolaze do vođstva u Portugalu. Strelac je Jarmolenko u 35. minutu iz penala. Ukoliko Ukrajinci pobede večeras, nastaće velika komplikacija u grupi G.
33. minut - Gent stiže do izjednačenja. Strelac pogotka u Francuskoj je Danijel Milićević.
32. minut - Tobdžije povećavaju svoje vođstvo, a strelac je Aleksis Sančez.
29. minut - I u Londonu pada pogodak. Arsenal dolazi do prednosti protiv Dinama iz Zagreba preko Mesuta Ozila.
21. minut - Čelsi stiže do vođstva u Izrelu preko Gerija Kejhila!
20. minut - Šta to čeka Olimpijakos u Minhenu? Već je 3:0 za Bajern! I ime Tomasa Milera je sada na semaforu.
18. minut - Novi pogodak na Kamp Nou. Lionel Mesi duplira prednost Barselone protiv Rome.
16. minut - Bavarci već imaju dva gola prednosti protiv Olimpijakosa. Strelac je Robert Levandovski.
15. minut - Luis Suarez donosi prednost Barselonu protiv Rome.
8. minut - Lion dolazi do vođstva zahvaljujući Džonatan Feriju, a odmah zatim i Bajern u Minhenu protiv Olimpijakosa. Pogodak za Bavarce postigao je Daglas Kosta.
20:45 - Sve utakmice su počele! 20:38 -
20:24 - Još nešto manje od pola sata je ostalo do početka svih mečeva.
20:14 - Poznati su i sastavi timova koji će igrati na "Žerlanu":
Printscreen uefa.com
20:11 - Evo kojih startnih 11 će izvesti Slaviša Jokanović, a kojih Žoze Murinjo:
20:07 - Ovi fudbaleri igraće na stadionu Dragao:
20:03 - Poznati su i sastavi Bajerna i Olimpijakosa:
20:00 - Evo i postava Arsenala i Dinama:
19:58 - Poznati su sastavi Barselone i Rome:
19:50 -
19:33 - Artur Dzuba najverovatnije overava pobedu Zenita protiv Valensije.
19:30 -
19:25 - Leverkuzen dolazi do izjednačenja u Belorusiji. Strelac je Mehmedi.
19:00 - Utakmice su nastavljene, a pogledajte kako izgleda poslednje taktičke pripreme u Makabiju pred utakmicu sa Čelsijem.
18:45 - Na obe utakmice koje su u toku trenutno je petnaestominutna pauza. 18:30 -
18:15 - Zenit zahvaljujući Olegu Šatovu dolazi do prednosti protiv Valensije.
18:02 - Prvi gol pada u Borisovu. BATE dolazi do prednosti protiv Bajer Leverkuzena pogotkom Gordejčuka.
18:00 Počeli dana
17:55 - "Balkanci" su uživali u čarima Tel-Aviva
17:45 - Valensija će u Rusiji pored Zenita hladnoću
17:27 - Sve je spremno i u Londonu.
17:19 - Ovo su sastavi drugog meča koji počinje u isto vreme Zenit - Valensija.
Printscreen/Flashscore.com
17:00 - Prva utakmica kola igra se u , gde BATE
16:20 Njihov golman Antonio Ježina se uspavao za put u London i zbog toga neće braniti protiv Arsenala 15:40 Gol Vilijana u poslednjem kolu protiv Dinama iz Kijeva takmičarskog
15:00 - Ako vam treba pomoć u odabiru idealnog tima 2015. godine olakšati posao. 14:20 - Novi skandal potresa svetski fudbal, a tiče se FIFA-e, UEFA-e i Mišela Platinija!
Fonet
13:30 - Održava se glasanje za najbolji tim 2015.
13:00 - Ovo su svi parovi
12:40 Lige šampiona iz 2001. godine.
12:00 - Podsetnik na 10 najboljih Lige šampiona.
11:40 - Jadni fudbaleri Volfsburga koji u sredu moskovskom CSKA
11:30 - Predsednik Reala Florentino Perez u ponedeljak uveče sazvao je vanrednu konferenciju za medije posle katastrofalnog poraza od Barselone proteklog vikenda od 4:0, i objavio informaciju koja je iznenadila javnost.
AP
11:00 - Dobro jutro! Današnji "lajv blog" započinjemo neki od najboljih poteza najboljih igrača Lige šampiona u ovom momentu.