OD VELIKANA OSTALO SAMO IME! Nova očajna utakmica Junajteda, spas od poraza iz sumnjivog penala (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Bornmuta i Mančester junajteda, Foto: Graham Hunt/ProSports/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia

PREMIJER LIGA, 33. KOLO

Odbrana "crvenih đavola" ispala amaterska

Veljko Petrović

Mančester junajted je pod komandom Aleksa Fergusona bio strah i trepet, ali od odlaska legendarnog Škota, od velikana je ostalo samo ime.

"Crveni đavoli" odigrali su još jednu očajnu utakmicu, ovoga puta protiv Bornmuta u remiju od 2:2 u 33. kolu Premijer lige.

Dominik Solanke doveo je "trešnjice" do prednosti u 16. minutu, a izjednačio je Bruno Fernandeš projektilom u 31. minutu.

Samo pet minuta kasnije, odbrana kluba sa Old Traforda je ispala amaterska, a to je iskoristio Džastin Klajvert.

Izabranici Erika ten Haga koji više ni sam ne zna kako opstaje na klupi spasili su se u 65. minutu iz sumnjivog penala.

Lopta je pogodila Adama Smita u predelu ruke koja se povlačila ka telu i to iz odbitka, ali teško da je ovo ispravna odluka, a pogodio je Bruno Fernandeš.

U sedmom minutu nadoknade vremena je dosuđen penal za domaćina, ali je VAR video prekršaj za slobodan udarac iz kog nije bilo slavlja.