KATASTROFA LIVERPULA NA ENFILDU: Atalanta uništila "Redse", Roma srušila Milan u gostima
Liverpul - Atalanta, Foto: Alexander Canillas / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

LIGA EVROPE

Šok u Engleskoj

Objavljeno: 23:12h

Fudbaleri Liverpula su doživeli pravi debakl na "Enfildu" pošto su poraženi 0:3 od Atalante u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Đanluka Skamaka je bio dvostruki strelac u 38. i 60. minutu, dok je trijumf Italijana zapečatio Mario Pašalić u 83. minutu utakmice.

To je prvi poraz Liverpula na domaćem terenu još od februara prošle godine, čime je prekinut niz od 33 utakmice bez poraza na Enfilfu.

Fudbaleri Rome pobedili su na gostujućem terenu Milan 1:0.

Jedini gol postigao je Đanluka Mančini u 17. minutu na dodavanje Paula Dibale.

Fudbaleri Bajera pobedili su na svom terenu u Leverkuzenu Vest Hem 2:0.

Nemačka ekipa postigla je golove u završnici. Bajer je poveo u 83. minutu golom Jonasa Hofmana, a drugi gol postigao je Viktor Bonifejs u prvom minutu nadoknade vremena, na dodavanje Hofmana.

Fudbaleri Benfike pobedili su na svom terenu Olimpik iz Marseja 2:1.

Benfika je povela golom koji je Rafa Silva postigao u 16. minutu, a prednost je udvostručio Anhel Di Marija u 52. minutu. Gol za Olimpik postigao je Pjer Emerik Obamejang u 67. minutu.

Revanš utakmice četvrtfinala Lige Evropa igraju se za sedam dana u Bergamu, Rimu, Londonu i Marseju.