STRAŠAN MEČ, BEZ POBEDNIKA: PREOKRETI su se samo nizali, Silva i Vinisijus DOMINANTNI!
Detalj sa meča Real Madrida i Mančester sitija, Foto: Bagu Blanco / PRESSINPHOTO / imago sportfotodienst / Profimedia

liga šampiona

Jako zanimljiva i turbulentna utakmica

Objavljeno: 23:17h

Real Madrid i Mančester siti odigrali su nerešeno 3:3 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Samo što je počeo meč, odnosno u 2. minutu, Siti trese protivničku mrežu zaslugom mađioničara Bernanda Silve.

Portugalac je lukavo video nepokriveni deo gola i po zemlji ispalio projektil u mrežu neopreznog Andrija Lunjina

Real Madrid je posle jednog ''šamara'' na samom početku meča vrlo brzo proradio.

Izabranici Karla Anćelotija su mnogo bolje igrali i napadali, a to im se i isplatilo.

U dva minuta, postižu dva gola za potpuni preokret.

Prvo je Kamavingin šut u svoju mrežu skrenuo Ruben Dijaš u 12. minutu.

Nepuna dva minuta kasnije je Rodrigo sa centra pobegao u kontri.

Stigao je Akanđi, ali nije uspeo da ga zaustavi.

Lopta se pored Ortege ušunjala u gol Sitija.

U 67. minutu Siti stiže do novog gola i poravnava rezultat na 2:2, Fil Foden je ''skinuo paučinu'' sjajnim udarcem iz mesta.

Samo tri minuta kasnije, na snagu stupa neverovatna senzacija.

U 70. minutu Joško Gvardiol sjajnim i preciznim šutom donosi Sitiju potpuni preokret i vođstvo od 2:3.

Nastavak utakmice, donosi novu dramu.

Real dolazi do izjednačenja preko Valverdea koji u 79. minutu meča postiže izjednačujući gol na asistenciju Vinisijusa za 3:3.

Do kraja meča, bilo je turbulento na obe strane, ali novih golova nije bilo.

Real Madrid će 9. aprila dočekati Mančester siti u revanš utakmici četvrtfinala Lige šampiona, koja će odlučiti ko će se plasirati u polufinale.