ZVEZDA SLAVILA NA MARAKANI: Šljivić još jednom pokazao TALENAT, IMT se ISPROMAŠIVAO!
Slavlje fudbalera Crvene zvezde, Foto: Starsport

28. kolo superlige srbije

Ekipa sa Novog Beograda je imala nekoliko šansi za gol, koje nije uspela da realizuje

Objavljeno: 20:59h

Crvena zvezda je savladala IMT na svom terenu rezultatom 2:0 u okviru 28. kola Superlige Srbije.

Crveno-belima je bilo potrebno samo nekoliko minuta nakon sudijskog zvižduka za početak meča da postignu gol i zadaju jako težak zadatak gostima do kraja meča.

Ekipa iz Ljutice Bogdana je u 4. minutu došla do vođstva preko Jovana Šljivića na asistenciju Gelora Kange.

Bio je to prvi gol Šljivića ove sezone u Superligi Srbije.

Do kraja prvog poluvremena, Zvezda je napadala i bila bolji protivnik, ali nije uspela da realizuje šanse i pretvori ih u novi pogodak.

Rezultat je ostao nepromenjen.

Samo što je počelo drugo poluvreme, odnosno u 48. minutu, Milan Rodić dolazi do svog trećeg gola ove sezone i povećava prednost Zvezde na 2:0.

Bio je to sjajan udarac beka crveno-belih.

Minut kasnije je IMT imao stopostotnu šansu iz kontra napada da smanji prednost, ali je Omri Glazer sjajnom odbranom zaustavio šut.

U 59 minutu meča, Vladan Milojević je napravio dve izmene.

Šansu su dobili Aleksandar Katai i Marko Stamenić.

Igru su napustili Jovan Šljivić i In Bum Hvang.

U 63. minutu sviran je penal za Crvenu zvezdu, a posle vara je odlučeno da ipak bude poništen.

Ekipa iz Ljutice Bogdana je imala mnogo veći posed lopte u svojim nogama, konstantno je vrebala gol IMT-a.

U 85. minutu je Zvezda imala novu priliku da postigne pogodak, neprecizan je bio Nikola Knežević koji je šutirao tik pored stative.

Crvena zvezda je upisala novu pobedu i tako nastavila da korača ka tituli prvaka Superlige Srbije.

Crveno-beli zauzimaju prvu poziciju na tabeli, dok je IMT 13.