KIŠOVITO VEČE I PODELA BODOVA: Totenhem rano poveo, Vest Hem iz prekida stigao do izjednačenja!
Velika borba se vodila na "Olimpijskom stadionu" u Londonu, Foto: Nigel Keene/ProSports/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga

Bez pobednika u londonskom derbiju

Andrej Kosić

Fudbaleri Vest Hema i Totenhema odigrali su nerešenim rezultatom 1:1 u okviru 31. kola Premijer lige.

"Čekićari" su sada sedmi sa 45 bodova, dok su "Pevci" na poziciji pet sa 57 bodova.

Gosti iz Severnog Londona fantastično su otvorili meč i poveli su već u 5. minutu utakmice.

Sve bolji Timo Verner je oštrim centrašutem sa leve strane sjajno pronašao Brenana Džonsona, koji je bez problema savladao Lukaša Fabijanskog, koji je večeras branio umesto povređenog Alfonsa Areole.

Nastavio je Totenhem sa napadima, a u šansi su se ubrzo našli Pedro Poro i Hjon-min Son, ali promene rezultata nije bilo.

I onda, pravo ni iz čega Vest Hem poravnava rezultat na 1:1. Džejms Vord-Praus je sjajno izveo korner, a Kurt Zuma je bio najviši u skoku i glavom je pronašao put do mreže.

Do kraja prvog dela igre videli smo još nekoliko opasnih napada na obe strane, ali su novi golovi izostali.

Majkl Antonio je u nastavku imao dve veoma dobre prilike da dovede Vest Hem u prednost, ali je fantastični Giljermo Vikario oba puta izašao kao pobednik.

Pretio je i Totenhem, ali je na drugoj strani siguran bio Fabijanski.

Poslednju priliku na meču imali su Sparsi u 94. minutu, ali je Destini Udogi iz veoma dobre pozicije šutirao samo u dobro postavljenog Poljaka na golu Vest Hema, pa su timovi podelili bodove.

Pitanje je kome ovaj bod više odgovara.

U utorak uveče odigrana su još četiri meča u okviru 31. kola Evrolige. Njukasl i Everton odigrali su nerešenim rezultatom 1:1, a isti rezultat bio je na utakmic između Barnlija i Vulverhemptona. Notingem Forest je savladao Fulam rezultatom 3:1, dok je Bornmut bio bolji od Kristal Palasa rezultatom 1:0.