"ORLIĆI" RAŠIRILI KRILA: Kadeti Srbije na Evropskom prvenstvu!

Imamo razloga za slavlje

Andrej Kosić

Konačno dobre vesti za srpski fudbal.

Kadetska reprezentacija Srbije izborila je plasman na Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Jovana Damjanovića u presudnom meču razbili su Tursku rezultatom 3:0.

"Orlići" su u prvom kolu bili bolji od Gruzije rezultatom 2:0, a potom su doživeli poraz od Danaca rezultatom 1:0.

Prvenstvo Starog kontinenta igraće se od 20. maja do 5. juna, a domaćin je Kipar. Pored domaćina na Evropsko prvenstvo su se do sada kvalifikovali Švedska, Italija, Ukrajina, Portugal, Vels, Slovačka, Hrvatska, Danska i Srbija.

Srbija je povela u 19. minutu pogotkom Veljka Milosavljevića na asistenciju Đorđa Rankovića.

Ranković je novu asistenciju upisao u 61. minutu kada je Andrija Maksimović pogodio za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Veljko Damjanović u 81. minutu.