KNEŽEVIĆ SRUŠIO ZENIT U SPEKTAKLU NA MARAKANI: Zvezdin minimalac u meču za pamćenje! (VIDEO)
Knežević slavi gol protiv Zenita, Foto: Starsport

velika pobeda

Srpsko-ruska fešta

Objavljeno: 21:02h

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali ekipu Zenita sa 1:0 u prijateljskom meču odigranom na stadionu "Rajko Mitić".

Strelac jedinog gola je bio Nikola Knežević u 82. minutu meča.

Prijateljski meč sa Zenitom je počeo minutom ćutanja, kojim je odata počast žrtvama stradalim u Moskvi.

Bio je upriličen u muzički program gde su izvedene ruske i srpske pesme, a navijači oba tima su priredili fudbalerima utakmicu za pamćenje.

Navijači Zenita
Navijači Zenitafoto: Starsport©

Orilo se tokom čitavih 90 minuta "Srbija Rusija braća zauvek", skandiralo se "Kosovo Srbija", a viđen je pirotehnički spektakl.

Na stadionu "Rajko Mitić" je prisustvovalo 42.771 navijača.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, a najbolju šansu za crveno-bele nije iskoristio Knežević. Gosti su pretili u nekoliko navrata, a najopasniji su bili Mantuanu i Isidor.

U nastavku se igra zahuktala, u 60. minutu Jerohin je pogodio prečku, da bi Mituljkić u 73. minutu promašio kolosalnu šansu.

Na gol se čekalo do 82. minuta kada je Knežević primirio loptu u kaznenom prostoru i na prelep način matirao golmana Zenita.

Želeli su Rusi gol, napadali su svim snagama u nastavku, ali nisu uspeli da stignu do izjednačenja.