SRBIJA SE OBRUKALA U MOSKVI: Rusi napravili spektakl, pa nas bratski RAZBILI
Detalj sa meča Rusija - Srbija, Foto: Vladimir Pesnya/STARSPORT

prijateljski meč

Objavljeno: 20:10h
Završeno
19:55h

Fudbalska reprezentacija Srbije je ubedljivo poražena od selekcije Rusije u Moskvi rezultatom 4:0.

Meč je odigran u sklopu priprema "orlova" za Evropsko prvenstvo, ali je domaćin pokazao veću motivaciju i želju.

Piksijeva "četa" je potpuno razbijena pred oko 25.000 navijača na stadionu Dinama.

Selektor Srbije jeste "promešao karte", ali utisak je da nije uspeo da podstakne svoje izabranike da istrče na teren željni pobede i nadigravanja.

Naravno, svemu je kumovala situacija iz 20. minuta meča kada je Gajić oborio Hluseviča u kaznenom prostoru.

Fudbalska reprezentacija Srbije, Fudbalska reprezentacija Rusije, Sergej Volkov, Mijat Gaćinović

Konsultovan je VAR, a kazna je bila najstroža. Srpski reprezentativac je dobio direktan crveni karton, a Mirančuk je bio neumoljiv sa penala.

Prethodno je Živković bio u izglednoj šansi nakon sjajne lopte koju mu je uputio Tadić, ali ako uzmemo u obzir to da smo na sledeću čekali do finiša drugog poluvremena, jasno je kako su Rusi igrali danas.

Već u 32. minutu je bilo 2:0 kada je se Osipenko najbolje snašao posle slobodnog udarca, samo je gurnuo loptu iza leđa Petrovića.

Jović i Gaćinović su se propisno obrukali u 40. i 42. minutu, pa se na poluvreme otišlo sa 2:0 za domaćina.

Stojković je uveo Mitrovića i Sergeja u drugom poluvremenu, ali ništa bolje nije izgledao naš napad.

Bilo je teško braniti se sa desetoricom, pa je "zbornaja komanda" stigla do 3:0 u 55. minutu meča kada je strelac bio Mirančuk.

Fudbaleri Rusije
Fudbaleri Rusijefoto: Vladimir Pesnya/STARSPORT

Dominirala je Rusija u nastavku. U 88. minutu je poništen gol Zaharijana, ali je poker kompletirao Sergejev.

Pamtiće se i Sergejeva šansa u samom finišu meča, kada je Sofonov pokazao klasu i sačuvao mrežu netaknutom.

Srbiju u ponedeljak očekuje novi prijateljski meč protiv Kipra u Larnaki, a ovo sigurno mora biti dobra opomena za Piksija i njegove fudbalere.

19:54h

91. minut - Ipak je 4:0. Strelac je Sergejev.

19:53h

90. minut - Nestvarna odbrana Sofonova, Sergej je pokušao glavom, ali ga je zaustavio golman Rusije.

19:50h

88. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Zaharijan postiže gol za 4:0. Ipak poništen gol Rusije zbog ofsajda!

19:50h

87. minut - Rusi dominariju, Srbija potpuno nemoćna.

19:42h

80. minut - Nova šansa za Mirančuka, Eraković reaguje u poslednjem momentu.

19:39h

77. minut - Najbolji igrač Rusije Golovin ide na odmor, menja ga Zinkovski.

19:37h

74. minut - Moglo je da bude 4:0 za Ruse. Petrović je skrenuo loptu do stative, Sergejev je umalo stigao do prvog gola u dresu Rusije.

19:35h

73. minut - Samardžić ulazi umesto Jovića. Zaharijani je lako prošao Erakovića i uputio snažan udarac ka golu Petrovića, ali srećom je bio neprecizan.

19:32h

70. minut - Prekinut meč na kratko. Neko od gledalaca je ušao na teren.

19:28h

65. minut - Izlazi Mirančuk, strelac prvog gola i Tjukavin. Ulaze Sergejev i Zaharijan. Rusi pojačavaju napad.

19:23h

59. minut - Mitrović je konačno došao u šansu, ali nije bio precizan.

19:20h

57. minut - Kostić i Mašović na terenu, Mladenović i Zdjelar idu na klupu.

19:18h

55. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Gorškov za Mirančuka koji postiže gol za 3:0!

19:16h

53. minut - Umalo autogol Mladenovića posle novog pokušaja Golovina!