SRBIJA BRUTALNO PONIZILA RUSIJU: Dan koji je IZNENADIO mnoge!
Slavlje fudbalera Srbije na meču protiv Rusije, Foto: Starsport

orlovi

I dalje se pamti ovaj meč

Fudbaleri Srbije u četvrtak od 18 časova gostuju Rusiji u prijateljskoj utakmici.

Meč će biti odigran u Moskvi, a biće to prvi duel Rusa protiv neke evropske ekipe još od početka sukoba u Ukrajini.

Srbija se sa "Zborjanom komandom" poslednji put sastala 2020. godine u meču Lige nacija.

"Orlovi" su tada na Marakani deklasirali Ruse rezultatom 5:0.

To je ujedno bila i jedna od najubedljivijih pobeda naše selekcije od kada igramo pod nazivom Srbija.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića odigrali su tada veoma dobar meč i na iznenađenje mnogih ponizili su respektabilni ruski sastav predvođen Stanislavom Čerčesovim.

"Orlovi" su posle 45 minuta vodili sa velikih 4:0. Sve je krenulo pogotkom Nemanje Radonjića u 10. minutu, Luka Jović je povisio na 2:0 u 25. minutu, a potom je pogodio i Dušan Vlahović, igrao se 41. minut.

Jović je u prvom minutu nadoknade postigao još jedan gol tik pred odlazak na veliki odmor.

U nastavku meča u strelce se upisao i Filip Mladenović i postavio konačnih 5:0.