Voša je maltene rešila borbu za plasman u Evropu, u plej-autu nikad neizvesnije! (FOTO)

superliga, 34. kolo

Novosađani su u finišu utakmice stigli do pobedonosnog gola. Dejan Meleg je nakon solo akcije oboren u šesnaestercu Mladosti, a siguran izvođač penala bio je Malbašić

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu Mladost iz Lučana sa 2:1, u 34. kolu Superlige Srbije, dok je Borac u Čačku sa 1:0 savladao Metalac.

Vojvodina je pobedom nad direktnim konkurentim napravila veliki iskorak ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu Evrope, pošto je sada treća sa 36 bodova, tri više od Mladosti.

Novosađani su do prednosti stigli u 45. minutu golom Filipa Malbašića, da bi Mladost izjednačila preko Radomira Milosavljevića u 86. Pobedonosni gol za Vojvodinu postigao je Malbašić u 89. minutu iz jedanaesterca.

"Lale" su do vodećeg gola stigli u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Nikola Trujić je primio dubinsku loptu u šesnaestercu Mladosti, uspeo je da je zadrži pored trojice igrača gostiju i odigra pas do Malbašića, koji je šutirao sa 11-12 metara iskosa. Golman Nemanja Krznarić uspeo je da zakači loptu, ali se ona od stative ipak odbila u mrežu.