SITI SLOMIO OTPOR PROTIVNIKA: Kopenhagen zapretio, ali NEDOVOLJNO za preokret!
Slavlje fudbalera Mančester sitija, Foto: Cody Froggatt / Zuma Press / Profimedia

liga šampiona

Bio je odličan meč

Objavljeno: 07:18h

U revanš meču Lige šampiona, Mančester siti je savladao Kopenhagen rezultatom 3:1.

Šampion Evrope je tako prošao u četvrtfinale, pošto je i u prvom meču u prestonici Danske slavio istim rezultatom kao i večeras na Etihadu.

Siti je poveo u 6. minutu golom Akanđija posle sjajnog voleja nakon kornera, dok je Alvarez velikim kiksom protivničkog golmana, Mančesteru doneo prednost od 2:0.

Podsetimo se kako je to izgledalo.

Gost je u 29. minutu smanjio prednost Sitija na 2:1 golom Elijonusija.

Mančester je ubrzo odgovorio na gol rivala, te je Haland u 45. minutu svojim pogodkom za 3:1 zadao težak zadatak Dancima.

Kopenhagen je posle pogotka zapretio i bio bolji protivnik do kraja meča, ali nije uspeo da postigne još jedan gol koji bi doneo puno uzbuđenja.

Kao što smo već napisali, Siti je u prvom meču u Kopenhagenu slavili istim rezultatom, 3:1.

Strelci u tom meču su bili De Brujne u 10. minutu, Silva u 45. i Foden u 90.

Domaćin je jedini gol na meču postigao preko Matsona u 34. minutu.

01:27

SVE OSIM UBEDLJIVE POBEDE NEĆE BITI USPEH SRBIJE! Đurović i Bjelinić o borbi za Evropsko prvenstvo: Ovo je dobro za naš fudbal!