FA KUP: Favoriti odradili posao, Junajted se najviše namučio!
Slavlje fudbalera Mančester junajteda posle gola Kazemira, Foto: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

engleska

Očekivani ishodi mečeva

Bez iznenađnja u novim mečevima osmine finala FA Kupa.

Fudbaleri Čelsija na svom terenu savladali su Lids rezultatom 3:2.

Gosti sa "Eland rouda" poveli su već u 8. minutu pogotkom Matea Džozefa več u 8. minutu, ali je Čelsi golovima Nikolasa Džeksona i Mikajla Mudrika preokrenuo do 37. minuta.

Džozef je u 59. minutu doneo izjednačenje Lidsu.

Činilo se da nakon regularnog dela pobednika neće biti, ali je potom u 90. minutu rezervista Konor Galager pogodio mrežu Lidsa za pobedu "Plavaca".

Liverpul je na domaćem terenu u promešanom sastavu lako savladao Sautempton rezultatom 3:0.

Lui Kumas je u 44. minutu doneo prednost Redsima tik pred odlazak na odmor.

U drugom poluvremenu rezervista Džejden Dans je sa dva gola potvrdio trijumf izabranika Jirgena Klopa.

Mesto u četvrtfinalu izborio je i Mančester junajted, koji je teškom mukom pobedio Notingem Forest u gostima rezultatom 1:0.

Pobedu Junajtedu doneo je Kazemiro u 89. minutu.

Istim rezultatom Vulverhemtpon je na Molinjuu savladao Brajton, jedini strelac bio je Mario Lemina u 2. minutu.