GOLEADA NA ENFILDU: Liverpul slabo krenuo, pa PREGAZIO Luton!
Slavlje fudbalera Liverpula posle jednog od golova protiv Lutona, Foto: Paul Greenwood / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga

Redsi nastavili trku za šampionskom titulom

Objavljeno: 22:29h

Fudbaleri Liverpula pobedili su Luton rezultatom 4:1 u okviru 26. kola Premijer lige.

Redsi su ovim trijumfom učvrstili prvo mesto i sada imaju četiri boda i meč više od drugoplasiranog Mančester sitija. Sa druge strane, Luton je ostao u zoni ispadanja na poziciji 18.

Gosti iz predgrađa Londona odigrali su sjajno prvo poluvreme, posle kojeg su vodili rezultatom 1:0.

Vodeći pogodak postigao je Čidozi Ogbene u 12. minutu.

Ipak, u drugom poluvremenu apsolutna dominacija Liverpula i na kraju ubedljiva pobeda.

Virdžil van Dajk je u 56. minutu poravnao na 1:1, a samo dva minuta kasnije prednost izabranicima Jirgena Klopa doneo je Kodi Gakpo.

U 71. minutu bilo je 3:1 nakon gola Luisa Dijazan na asistenciju Endija Robertsona, koji je samo tri minuta ranije ušao u igru.

Konačnih 4:1 postavio je Harvi Eliot u 90. minutu.