ČUDO NEVIĐENO U FA KUPU: Šestoligaš napravio ISTORIJSKU senzaciju!
Slavlje fudbalera Mejdstona nakon plasmana u 5. rundu FA kupa i pobede nad Ipsvičem, Foto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

LUDILO

Ovo se viđa veoma retko

Objavljeno: 16:35h

Jedno od najvećih iznenađenja u FA kupu u ovom veku.

Šestoligaš Mejdston junajted savladao je na gostovanju Ipsvič rezultatom 2:1 i prošao u 5. rundu FA kupa.

Očekivalo se da će drugoplasirani tim Čempionšipa lako i ubedljivo savladati rivala iz šestog ranga takmičenja, ali to se nije dogodilo.

Gosti su poveli pogotkom Lamara Rejnoldsa u finiši prvog poluvremena za pravi šok na čuvenom "Portman roudu":

Ipsvič je u prvih 45 minuta promašio pregršt prilika, a još jače je krenuo u drugom poluvremenu i u 56. minutu je izjednačio na 1:1 posle gola Heremija Sarmijenta.

Činilo se da su "Traktoristi" na taj način slomili otpor rivala, ali se dogodilo potpuno suprotno.

Mejdston junajted je samo deset minuta kasnije stigao do nove prednosti, a gol je ovog puta bio delo Sema Kornea.

Ređale su se šanse za Ipsvič do kraja meča, ali nove promene rezultata nije bilo i Mejdston i njjehovih 4.600 navijača su mogli da krenu u istorijsko slavlje.

Vredi napomenuti da je domaćin uputio čak 38 udaraca, što nije bilo dovoljno da se dođe makar do remija. Što se tiče gostujućih fudbalera, oni su imali učinak od 100 odsto, pošto su im oba šuta završila u mreži.

Inače, ekipu Mejdstona predvodi nekadašnji premijerligaški fudbaler Džordž Elokobi.