SVILAR NEMOĆAN: Milan rutinski savladao Romu na San Siru!
Slavlje fudbalera Milana, Foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Serija a

Rosoneri upisali važan trijumf u derbiju

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu Romu rezultatom 3:1 u okviru 20. kola Serije A.

Milan je poveo u 11. minutu golom koji je postigao Jasin Adli, a prednost je udvostručio Olivije Žiru u 56. minutu.

Roma je smanjila zaostatak golom Leandra Paredesa iz jedanaesterca u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je Teo Ernandez u 84. minutu.

Posle treće uzastopne pobede, ukupno 13. u ligi, Milan je treći na tabeli sa 42 boda, osam više od četvrtoplasirane Fjorentine. Roso-neri imaju četiri boda manje i utakmicu više od drugoplasiranog Juventusa, a prvi je Inter sa 51 bodom.

Roma je u poslednje tri prvenstvene utakmice bez pobede, a posle sedmog poraza zauzima deveto mesto na tabeli sa 29 bodova.

Čitav meč na golu Rimljana proveo je Mile Svilar, dok je Luka Jović presedeo meč na klupi Rosonera.

Ranije tokom Lacio je pobedio Leće rezultatom 1:0, Kaljari je pobedio Bolonju rezultatom 2:1, a Fjorentina i Udineze odigrali su nerešeno rezultatom 2:2.