SITI UBEDLJIVO OSVOJIO JEDINI TROFEJ KOJI MU JE NEDOSTAJAO! Fluminense "slomljen" u prvom napadu (VIDEO/FOTO)

SP ZA KLUBOVE

"Građani" su poveli posle samo 40 sekundi i to je najbrži gol u istoriji ovog takmičenja. Dva gola i asistencija Hulijana Alvareza

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su jedini trofej koji im je nedostajao u klupskim vitrinama.

Šampioni Evrope su u Džedi postali svetski klupski prvaci pobedom od 4:0 nad Fluminenseom, najboljim timom Južne Amerike.

Nejtan Ake je šutirao sa 20 metara, lopta je pogodila stativu, a Hulijan Alvarez se bacio i grudima je poslao u mrežu.

Osvajač triple krune iz prošle sezone do 2:0 stigao je u 27. minutu autogolom štopera Nina, inače kapitena brazilskog velikana.

Fil Foden je prošao po levoj strani i ubacio je loptu, a štoper je nespretno intervenisao i pogodio svoju mrežu.

Posle gola, Hulijan Alvarez došao je i do asistencije, a strelac je bio Fil Foden u 72. minutu. Argentinac je slavio novi pogodak u 88. minutu.