PARTIZAN JE JESENJI ŠAMPION: Crno-beli NOKAUTIRALI Zvezdu u Humskoj 1
Junak... Mateus Saldanja, Foto: Starsport

Objavljeno: 20:15h
Završeno
20:00h

Partizan je jesenji prvak Srbije.

Crno-beli su u okviru 171. večitog derbija savladali Crvenu zvezdu rezultatom 2:1.

Meč je krenuo već čuvenim ispitivanjem snaga i osim kornera za Partizan nismo videli ništa posebno od oba tima.

Igor Duljaj
Igor Duljajfoto: Starsport

Crno-beli su u 10. minutu prvi put zapretili. Iz daljine su pokušali Aranđel Stojković i Kristijan Belić, ali nije bilo veće opasnosti za Omrija Glazera. Nastavio je domaćin sa inicijativom, imali su izabranici Igora Duljaja dobar napad u 15. minutu, ali ga je Bibars Natho završio slabim udarcem koji je završio u naručju njegovog sunarodnika na golu Zvezde.

Tri minuta kasnije još jedan pokušaj Natha, ali je šutirao pored gola. Zvezda je po prvi put pripretila tek u 21. minutu kada je Jovan Mijatović veoma dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Aleksandar Jovanović sjajnom odbranom poslao loptu u korner.

U 24. minutu usledio je kraći prekid meča nakon što su navijači Partizana sa istočne tribine petardama zasuli In-beom Hvanga pre izvođenja kornera. Korejac je potom gestikulirao ka navijačima domačeg tima, a meč je ubrzo nastavljen.

FK Partizan, FK Crvena zvezda, 171. večiti derbi

Dva minuta kasnije sjajna akcija Zvezde i pogodak Mijatovića, koji je poništen zbog čistog ofsajda.

Nastavio je gost sa napadima, a u 31. minutu je posle kornera Piter Olajinka glavom šutirao, a odbrambeni igrači Partizana su loptu otklonili sa gol-linije.

Ubrzo je Osman Bukari bio u velikoj šansi, ali je posle sjajne akcije šutirao pored gola.

Kazna je bila surova. Milan Rodić je bespotrebno oborio Aranđela Stojkovića, a sudija Nenad Minaković je nakon gledanja VAR snimka pokazao na penal.

Natho ga je rutinski realizovao u svom stilu, loptu je poslao u jednu, a Glazera u drugu stranu za erupciju u Humskoj. Igrao se 41. minut.

Nije bilo šansi do kraja prvih 45 minuta, a na startu drugog dela igre Barak Bahar je ubacio Vladimira Lučića i Gelora Kangu umesto Srđana Mijailovića i Pitera Olajinke.

Gajas Zahid je imao dve velike šanse na startu drugog dela, pogotovo je opasna bila druga situacija kadasu defanzivci Zvezde opasnost otklonili u poslednhjem trenutku.

Ipak, ubrzo Partizan stiže do 2:0. Zahid je presekao loptu, lepo prošao, u pravom trenutku uposlio Mateusa Saldanju koji lako koristi šansu i donosi veliku prednost svom timu.

Zvezda je imala ubrzo dve velike šanse preko Mijatovića i Šerifa Endiajea, ali se Partizan odbranio.

Spasa za domaćina nije bilo u 71. minutu. Osman Bukari je odlično probio i ubacio loptu, a Endiaj smanjio na 2:1.

Bila je Zvezda blizu izjednačenja, Kanga je jako dobro šutirao iz slobodnjaka, ali se Jovanović "paradom" istakao na zadovoljstvo domaće publike.

Mijatović u 85. minutu opet nije bio miljenik sreće, pošto mu je i tada gol bio poništen zbog opravdanog ofsajda.

Poslednju šansu, u dubokoj nadoknadi, imao je Katai, ali je šutirao glavom, te je meč završen rezultatom 2:1.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

Uskoro opširnije...

Izmena: 20:14h
19:07h

II POLUVREME 2:1 (1:0)

KRAJ MEČA, Partizan je slavio rezultatom 2:1 i osvojio jesenju titulu.

90 + 6. minut - Žuti za Jovanovića zbog odugovlačenja.

90 + 3. minut - Mijatović dobija žuti karton.

90. minut - Oštar faul i žuti Nikolića.

89. minut - Saldanja izazi, ulazi Aleksandar Šćekić. Bahar ubacio Žan-Filipa Krasoa, a izvodi Kataija. Žuti dobija Saldanja, prva javna opomena na meču.

85. minut - Snažan udarac Kange, Zvezda je posle njega dala gol, nakon odbrane Jovanovića, ali je bio veliki ofsajd u pitanju.

81. minut - Dobra akcija i pokušaj Nikolića koji završava pored gola.

79. minut - Kanga je veoma dobro šutirao iz slobodnjaka, ali Jovanović čudesnom paradom brani. Nemanja Nikolić menja Kalulua Alda.

70. minut - GOOOOOL - Zvezda smanjuje na 2:1. Bukari je sjajno ubacio loptu, a Endiaj se najbolje snašao i pogodio.

68. minut - Jovanović zaustavlja krajnjim naporem šut Endiaja, imala je Zvezda i šansu posle kornera, ali je šut bio loš. Natho izlazi, ulazi Ksander Severina.

66. minut - GOOOOOOL - Partizn vodi 2:0. Zahid je sjajno prošao i asistirao Saldanji, koji je lako savladao nemoćnog Glazera.

65. minut - Korner za Partizan, izblokiran je Nikola Antić. Šerif Endiaj menja Kostu Nedeljkovića.

62. minut - Loš udarac Kataija, iz dobre pozicije daleko preko gola je poslao loptu.

57. minut - Stopostotna šansa. Mateus Saldanja je sjajno prošao i dodao Zahidu, koji je izblokiran u poslednjem trenutku.

56. minut - Školska kontra Partizana i pokušaj Gajasa Zahida, lopta je tik izunad prečke završila.

FK Crvena zvezda, FK Partizan, 171. večiti derbi

54. minut - Hvang je magičnim lažnjakom izbacio dvojicu igrača Partizana, a potom šutirao, ali je Jovanović bio siguran.

53. minut - Bez šansi na startu drugog dela igre.

47. minut - Prekniuta je utakmica zbog bakljade Delija sa severne tribine.

46. minut - Počelo drugo poluvreme, Barak Bahar je napravio dvostruku izmenu. Gelor Kanga i Vladimir Lučić zamenili su Srđana Mijailovića i Pitera Olajinku.

18:02h

I POLUVREME 1:0

Fudbaleri Partizana posle prvih 45 minuta vode rezultatom 1:0 nakon pogotka Natha sa penala.

45 + 3. minut - Kraj prvog poluvremena.

41. minut - GOOOOOOL - Partizan vodi rezultatom 1:0. Bibars Natho je poslao loptu u jednu, a Glazera u drugu stranu.

40. minut - Sudija Nenad Minaković posle gledanja VAR snimka dosuđuje penal za Partizan.

36. minut - Sjajan napadZvezde, Osman Bukari je bio u šansi, ali je šutirao tik pored gola.

31. minut - Bilo je opasno posle krnera Zvezde. Piter Olajinka je na kraju glavom šutirao, ali su crno-beli sa gol-linije otklonili opasnost.

28. minut - Izblokiran je pokušaj Aleksandra Kataija, laka odbrana Jovanovića.

26. minut - Pogodak Mijatovića poništen zbog ofsajda.

24. minut - Prekid nakon što su navijači Partizana sa istoka zasuli petardama Hvanga, koji ih je potom provocirao.

21. minut - Prva šansa za Zvezdu, opasan udarac Jovana Miatovića i sjajna odbrana Aleksandra Jovanovića.

18. minut - Sjajan pokjšaj Natha, ali pored gola, u nastavku akcije još jedan opasan napad Partizana.

15. minut - Opasan napad Partizana, ali slab pokušaj Bibarsa Natha lako brani Glazer.

10. minut - Stojković je okušao sreću iz daljine, a potom i Belić, lopta preko gola.

FK Partizan, 171. večiti derbi, Fudbal

4. minut - Bez šansi na startu meča, osim kornera za domaćina.

1. minut - Krenuo je 171. večiti derbi.

17:55h

Utakmica će uskoro početi.

17:09h

Poznati su sastavi timova:

Partizan: Jovanović, Antić, Ilić, Marković, Filipović, Stjepanović, Belić, Natho, Zahid, Kalulu, Saldanja.

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Dragović, Spajić, Rodić, Hvang, Mijailović, Katai, Olajinka, Bukari, Mijatović.

Duljaj je među strartnih 11 uvrstio mladog Stjepanović, dok Bahar ponovo veruje Nedeljkoviću i Mijatoviću.

Izmena: 17:16h
16:54h
15:25h

Dočekali smo i taj dan. Večiti derbi koji je na programu trebalo da bude krajem septembra, odigraće se danas, 20. decembra na stadionu u Humskoj 1.

Partizan je do pre nekoliko kola imao čak šest bodova više od večitog rivala, ali u ovaj 171. derbi ulazi sa dva boda manje od Crvene zvezde.

Crveno-beli nemaju pobedu na stadionu večitog rivala od daleke 2016. godine, kada je bilo 2:1 za goste sa Marakane.

Ovaj duel direktno će odlučiti ko će biti jesenji šampion Superlige Srbije, Zvezdi je za to dovoljan i bod, a Partizanu igra samo pobeda.