PARTIZAN JEDVA IZBEGAO PORAZ PRED VEČITI DERBI! Kragujevčani odvojili Zvezdu na +2 (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizana i Radničkog iz Kragujevca, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 19. KOLO

Domaćin gubio 2:0 posle 16 minuta, uspeo da se vrati za pet minuta do kraja prvog poluvremena, a gosti su poveli u drugom delu, ali su se crno-beli spasili

Objavljeno: 21:09h

Fudbaleri Partizana kiksnuli su pred večiti derbi pošto su odigrali 3:3 kod kuće sa kragujevačkim Radničkim u 19. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Igora Duljaja prepustili su Crvenoj zvezdi prvo mesto i sada u meč sa večitim rivalom ulaze sa minus dva na tabeli!

Detalj sa utakmice Partizana i Radničkog iz Kragujevca
Detalj sa utakmice Partizana i Radničkog iz Kragujevcafoto: Starsport©

Već u drugom minutu domaćin je mogao da povede preko Alda Kalulua koji je promašio prazan gol.

Golman Stojan Leković dodao je loptu pravo u noge crno-belima, a momak iz Konga je bio na 13-14 metara od gola i imao je prazan gol ispred sebe, ali...

Usledile su šanse preko Matije Gluščevića i Stefana Čolovića, a onda i gol pometunog Gluščevića u sedmom minutu.

Akciju je započeo Viždi i odigrao je na peterac Čineduu, a potom je usledila laka egzekucija za vođstvo.

U nokdaunu su bili crno-beli bili u 16. minutu kada je Činedu ostao sam kao duh i pogodio glavom sa peterca posle centaršuta Adžića sa desne strane.

Za samo pet minuta "parni valjak" je uspeo da izjednači preko Mateusa Saldanjee i Bibarsa Natha.

Prvo se radovao Brazilac u 39. minutu posle povratne lopte Alda Kalulua kog je sjajnom diganolom pronašao Gajas Zahid.

U 44. minutu majstorija Bibarsa Natha iz slobodnog udarca sa 17 metara, a lopta je završila na mestu gde se spajaju prečka i stativa.

Mateus Saldanja u 62. minutu po drugi put je zatresao mrežu, ali je VAR signalizirao ofsajd i poništen je pogodak Brazilcu.

Šumadinci su ponovo došli do vođstva kada je Milan Vidakov iskoristio haotičnu reakciju defanzivaca i golmana rivala u 74. minutu.

Kragujevčani na kraju nisu uspeli da osvoje sva tri boda pošto su Beograđani izjednačili u 87. minutu.

Nemanja Trifunović je dodao do Mateusa Saldanje, a Brazilac je odložio za Kristijana Belića koji je bio precizan iz srca šesnaesterca.

Posle četiri minuta nadoknade sudija je svirao kraj, a slađi bod odlazi Radničkom, dok je Partizan uzdrman pred večiti derbi.