ZVEZDA POKAZALA ZUBE ŠAMPIONU EVROPE: Mančester siti strepeo do poslednjeg minuta!
Zvezda i pored eliminacije ima priliku da spase utisak sezone pobedom protiv šampiona Evrope, Foto: Starsport©

liga šampiona

Objavljeno: 20:47h
Završeno
20:42h

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su poraz od ekipe Mančester sitija rezultatom 2:3 (0:1) u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona.

Građani su ostvarili maksimalan učinak u grupi, osiguravši prolazak u nokaut fazu elitnog evropskog takmičenja, dok su igrači Baraka Bahara završili svoje učešće na neslavan način sa samo jednim osvojenim bodom.

Prvak Evrope je na Marakani demonstrirao svoju klasu, dominirao igrom, stvarao prilike, a prednost su stekli u 19. minutu golom Hamiltona. Zvezda je imala priliku za izjednačenje u 27. minutu, ali je šansa Koste Nedeljkovića završila preko gola.

U 62. minutu, Bob je udvostručio vođstvo gostiju preciznim udarcem u donji levi ugao, dok je Zvezda pokazala borbenost i opasnost u 70. minutu kada je Hvang postigao gol kroz noge Ortege.

Međutim, nesmotren faul Đige u 83. minutu doveo je do kaznenog udarca za Mančester siti, a Filips je bio precizan.

Iako je Zvezda nastavila pritisak, sreća nije bila na njihovoj strani, a Katai je u prvom minutu nadoknade vremena postigao prelep gol glavom.

20:41h

Kraj meča. Mančester siti je savladao Zvezdu rezultatom 3:2.

20:35h

90. minut - Kataaaaaaai. Zvezda i dalje može da izbegne poraz.

Nakon centaršuta Hvanga, Katai je bio najbolji u skoku i savladao Ortegu.

20:35h

90. minut - Bukari je uputio udarac, ali je lopta otišla u korner.

20:32h

87. minut - Još jednu veliku priliku je imao Mijatović, ali je ponovo pogodio stativu. Sudija je pregedao da li ima elemenata za penal, ali je pre kontakta neko od igrača Zvezde bio u nedozvoljenoj poziciji.

20:30h

84. minut - Kalvin Filips je sigurno realizovao jedanaesterac.

20:28h

Penal za Mančester siti nakon starta Đige.

20:27h

Igru je napustio Mateus Nunjes, a na terenu je Bernardo Silva.

20:23h

78. minut - Foden je šutirao preko gola, a umesto Nedeljkovića je na terenu Uroš Kabić

20:20h

75. minut - Hvang je odlično šutirao nakon pasa Bukarija i smanjio prednost gostiju!

20:20h

Susoho je ušao u igru umesto Kovačića.

20:14h

70. minut - Veliku priliku je propustio Jovan Mijatović koji je pogodio stativu. Najbolja prilika crveno-belih u drugom poluvremenu!

20:13h

68. minut - Jovan Mijatović je šutirao sa 20 metara, ali je lopta prošla pored gola.

20:10h

Žuti karton za Mijailovića!

20:06h

62. minut - Oskar Bob je dobio loptu na nekih 15 metara od gola, izbio je jedan na jedan ispred Mijailovića i pogodio za 2:0