REAL PROSUO BODOVE U SVELIJI, BELINGEM NE MOŽE SAM: Betis promašio pobedu!
Real ponovo nije uspeo da pobedi, Foto: EPA/Kiko Huesca

la liga

Real ponovo nije uspeo da pobedi

Fudbaleri Betisa su okončali seriju pobeda Reala, igrajući nerešeno 1:1 na stadionu Ramon Sančez Pishuan. Ovaj rezultat označava osmi remi za ekipu iz Sevilje i treći za Real u toku sezone.

Real je poveo u drugom poluvremenu zahvaljujući Englezu Džudu Belingemu, koji je sjajno prihvatio loptu u 53. minutu, spustio je na grudi i preciznim udarcem savladao golmana Betisa.

Belingem je time postigao svoj 16. gol u sezoni na 18 odigranih mečeva, pokazujući izuzetan učinak.

Ipak, prednost Reala nije potrajala jer je Betis izjednačio u 66. minutu prelepim golom. Ruibal je snažnim udarcem sa 20 metara poslao loptu u mrežu Madriđana, postavivši konačnih 1:1.

Real je imao sreće ka kraju meča jer je Isko pogodio stativu u 90. minutu, a poslednju šansu za Betis nije iskoristio Čadi Riad u sedmom minutu nadoknade.