Fudbaleri Junajteda, Foto: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

premijer liga

Novi kiks "crvenih đavola"

Objavljeno: 18:35h

Fudbaleri Mančester junajteda su doživeli težak poraz kod kuće, pošto su poraženi od Bornmuta sa 3:0.

To je ujedno bila istorijska pobeda "trešnjica" nad Junajtedom na Old Trafordu, pošto im to nije ranije pošlo za rukom.

Bornmut je poveo u petom minutu golom koji je postigao Dominik Solanke, a prednost je udvostručio Filip Biling u 69. Konačan rezultat postavio je Markos Senesi golom u 74. minutu.

Njihov saigrač Dango Utara postigao je gol u drugom minutu nadoknade vremena, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Posle četvrte pobede u poslednjih pet utakmica, Bornmut je 13. na tabeli sa 19 bodova.

Junajted je drugi put poražen u poslednje tri utakmice, a posle sedmog poraza u prvenstvu zauzima šesto mesto na tabeli sa 27 bodova.

Fudbaleri Šefild junajteda pobedili su na svom terenu Brentford sa 1:0.

Jedini gol postigao je Džejms Mekati u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

To je druga pobeda Šefild junajteda u ligi i sa osam bodova je poslednji na tabeli. Brentford je pretrpeo drugi uzastopni poraz i 11. je na tabeli sa 19 bodova.

Vulverhempton je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Notingem Foresta.

Forest je poveo golom koji je postigao Hari Tofolo u 14. minutu, a izjednačio je Mateus Kunja u 32. minutu.

Vulverhempton ima 19 bodova na 12. mestu, a Forest ima pet bodova manje na 16.

Fudbaleri Brajtona odigrali su kao domaćini nerešeno 1:1 protiv Barnlija.

Barnli je poveo golom Vilsona Odobera u 45. minutu, a bod domaćima obezbedio je Simon Adingra pogotkom u 77. minutu.

Brajton je peti put odigrao nerešeno u ligi i osmi je na tabeli sa 26 bodova. Barnli je pretposlednji sa osam bodova.

Ranije danas Liverpul je u Londonu pobedio Kristal Palas, a kasnije igraju Aston Vila - Arsenal.