ŠOU PROGRAM U REŽIJI SRBA: SMS i Mitar nastavili dominaciju, nova pobeda Al Hilala! (VIDEO)

srbi

Uživaju u ovom saudijskom klubu

Objavljeno: 18:10h

Fudbaleri Al Hilala nastavili su sa pobedama u prvenstvu Saudijske Arabije.

Izabranici Žorža Žesusa pobedili su na gostovanju Al Tai rezultatom 2:1 u okviru 16. kola.

Al Hilal je na prvoj poziciji sa 44 boda, deset bodova i meč više od drugoplasiranog Al Nasra.

Sva tri gola videli smo u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli golom Salema Al Davsarija u 20. minutu, a deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Aleksandar Mitrović sa bele tačke.

Pogotku bivšeg fudbalera Partizana prethodila je zanimljiva situacija. Naime, loptu u ruke uzeo je Sergej Milinković-Savić i činilo se da će on izvesti penal. Ipak, on je potom prstom pokazao na kolegu iz reprezentacije Srbije, koji je zatim rutinski izveo najstrožu kaznu.

Mitrović sada ima 14 golova u prvenstvu, i nastavio je trku sa Kristijanom Ronaldom u borbi za najboljeg strelca, Portugalac sada ima samo gol više od Srbina, dok je na trećem mestu bivši fudbaler Totenhema Žorž Kevin Nkudu sa 13 pogodaka.

Al Tai je u petom minutu nadoknade prvog dela igre uspeo da smanji na 2:1, ali u nastavku novih golova nije bilo, pa je Al Hilal odneo velika tri boda.

Vredi napomenuti da je VAR zbog ofsajda u 41. minutu poništio gol Rubena Neveša za velikih 3:0.