PEŠIĆ SRUŠIO ČUKARIČKI U NADOKNADI: Stankovićev Ferencvaroš gubio do 83. minuta, pa ŠOKIRAO "Brđane"
Čukarički - Ferencvaroš, Foto: EPA-EFE/Zsolt Czegledi HUNGARY OUT

5. kolo lige konferencija

"Brđani" ostali bez pobede

Objavljeno: 23:15h

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da zabeleže prvu pobedu u Evropi, pošto su u 5. kolu Lige konferencija poraženo od Ferencvaroša sa 1:2.

Ponovo su "Brđani" bili domaćini u Leskovcu, odakle se tim koji sa klupe predvodi Dejan Stanković ipak vraća sa tri boda, iako je gubio sve do 83. minuta.

Jedini gol na meču za Čukarički je bio remek delo Luke Adžića koji je iskosa lobovao golmana Ferencvaroša i doneo 1:0 već u 11. minutu meča.

Izbranici Igora Matića su odigrali defanzivno dobro prvo poluvreme, pa se sa minimalnim rezultatom otišlo na pauzu.

Bilo je prilika i u drugom poluvremenu sa obe strane, a Ivanović je bio najbliži pogotku u 60. minutu, a potom je pripretio i neposredno pred izjednačenje.

Ferencvaroš stigao do 1:1 golom Zaharijesea koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola Filipovića.

Kada se činilo da će to biti konačan rezultat, nekadašnji igrač Zvezde Aleksandar Pešić donosi tri boda svom timu.

Bilo je jako burno u nadoknadi koja se odužila i na više od predviđenih sedam minuta, a upravo je Pešić i pogodio nakon isteka, zbog čega je i usledio haos na terenu.

Pešić je pogodio posle kontre udarcem iz okreta, a potom skinuo dres tokom slavlja i dobio žuti karton.

Usledilo je koškanje na terenu, a trener Čukaričkog je isključen, da bi ubrzo odsviran kraj.

U okviru iste grupe Fiorentina je nadigrala Genk sa 2:1 i tako overila prvo mesto u grupi sa 11 poena, dok je Ferencvaroš drugi sa 9, Genk treći sa 6, a Čukarički poslednji sa nula bodova.