DINAMO ZAGREB BLIZU PROLEĆA: Zagrepčani protiv Balkanija za plasman!
"Modri" se nalaze u dobroj seriji, Foto: Marko Lukunic / Pixel Media / Profimedia

pobeda

"Modri" se nalaze u dobroj seriji

Fudbaleri Dinamo Zagreba savladali su Astanu rezultatom 2:0 na gostovanju u Kazahstanu u okviru petog kola grupe C Lige konferencija.

Bio je to četvrti susret dve ekipe ove sezone u Evropi i četvrta pobeda "modrih" nakon dve koje su ostvarili u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Dinamo je slavio i u prvom meču grupne faze protiv istog rivala, posle čega je vezao tri poraza i sebe stavio u nezgodnu pozicijiu.

Zanimljivo bio je to četvrti susret dve ekipe ove sezone u Evropi i četvrta pobeda "modrih" nakon dve koje su ostvarili u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Mrežu domaćina je načeo u 48. minutu Gabriel Vidović, a prednost duplirao Takuro Kaneko koji je u 79. minutu postavio i konačan rezultat.

Za ekipu Astane je do 73. minuta igrao srpski fudbaler Dušan Jovančić koji je koji je isključen zbog dva žuta kartona

Sa ova tri boda Dinamo ih sada ima šest, svi osvojeni protiv Astane, što je dovoljno za drugo mesto pred meč Balkanija i Plzenja.

U poslednjem kolu Dinamo dočekuje Balkani i pobeda mu garantuje plasman u nokaut fazu Lige konferencija.

Plzenj je obezbedio prvo mesto na tabeli, dva kola pre kraja sa maksimalnih 12 bodova.