ATLETIKO, BARSELONA I DORTMUND U OSMINI FINALA! Njukasl ostao bez pobede u Parizu zbog penala u 98. minutu
Slavlje fudbalera madridskog Atletika, Foto: EPA/SEM VAN DER WAL

LIGA ŠAMPIONA, 5. KOLO

Porto vodio samo 120 sekundi, Portugalci režirali preokret. Kobel odbranio penal Žiruu

Objavljeno: 01:11h

Verovatno ste videli kako je prošla Crvena zvezda, a u istoj G grupi fudbaleri Mančester sitija preokrenuli su 0:2 na poluvremenu i pobedili.

Detalj sa utakmice Mančester sitija i Lajpciga
Detalj sa utakmice Mančester sitija i Lajpcigafoto: EPA/ADAM VAUGHAN

U E grupi Atletiko Madrid obezbedio je plasman u osminu finala pošto je savladao Fejnord u Roterdamu sa 3:1.

"Jorgandžije" su se radovale autogolobima Gertrude u 14. i Himeneza u 81. minutu uz pogotke Mario Ermosa u 57. i Matsa Vifera u 77. minutu.

Пласман обезедио Sofascore

U F grupi smrti, Borusija Dortmund isto to je uradila u Milanu sa 3:1, dok je Pari Sen Žermen izjednačio u 98. minutu sa penala protiv Njukasla za 1:1.

Na San Siru je Gregor Kobel odbranio penal Olivijeu Žiruu u šestom minutu, a već u 10. je sa 11 metara bio precizan Marko Rojs.

Izjednačio je Samuel Čukvueze u 37. minutu, ali su trijumf doneli Džejmi Bajno-Gitens u 59. i Karim Adejemi u 69. minutu.

Luka Jović je odigrao prve minuta u Ligi šampiona pošto je zamenio Jasina Adlija u 77. minutu.

"Svrake" su povele u Parizu preko Aleksandera Isaka u 24. minutu, ali im je tri boda izbio Kilijan Mbape sa penala u 98. minutu.

Porto je vodio u Barseloni, ali je domaćin u prvom poluremenu izjednačio i u drugom poluvremenu preokrenuo za 2:1 i osminu finala.

Pepe je pogodio u 30. minutu, ali je 120 sekundi kasnije odgovorio Žoao Kanselo, a konačan udarac u 57. zadao Žoao Feliks.

Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i propisima Zakona o javnom informisanju i medijima.