IMOBILE NOSI LACIO U NOKAUT FAZU: Šahtjor zakucao Belgijance za dno!

liga šampiona

Pobede favorita u ranijim terminima

U prvim mečevima petog kola Lige šampiona nije bilo obilja golova, ali su uzbuđenja bila prisutna, posebno u Rimu i Hamburgu.

Fudbaleri Lacija su savladali Seltik, postigavši dva gola, i time značajno unapredili svoje izglede za prolazak dalje.

Na "Olimpiku", Škoti iz Seltika su poraženi rezultatom 2:0, zvanično ostavši bez šanse za plasman barem na treće mesto u grupi E.

Ćiro Immobile je bio ključni igrač, postigavši dva gola, pri čemu je prvi bio rezultat odbitka, dok je drugi došao nakon asistencije Gustava Isaksena.

Iako je Lacio bio bolji tim tokom većeg dela meča, napetost meča trajala je sve do 82. minuta.

Sada Rimljani čekaju rezultat utakmice između Atletika i Fejenorda kako bi saznali svoju sudbinu u daljem takmičenju.

Standings provided by Sofascore

U grupi H, Šahtjor je na "Folksparku" pobedio Rojal Antverp rezultatom 1:0, ostavljajući grupu prilično neizvesnom.

Jedini gol postigao je Mikola Matvienko u 12. minutu nakon centaršuta Oleksandra Zubkova iz slobodnog udarca.

Šahtjor sada ima ključni meč u poslednjem kolu protiv Porta, dok su Belgijanci zakucani za dno tabele grupe.