TITULA JE SVE BLIŽE! Šest golova, odlična utakmica i slavlje plavaca! (VIDEO)

premijer liga 33. kolo

Sjajna utakmica na Stamford Bridžu, šest golova i nova pobeda Čelsija

Čelsi će prenoćiti na 7 bodova viška u odnosu na Totenhem, sada su još bliže tituli šampiona Engleske pošto su u meču 33. kola savladali Sautempton na "Stamford bridžu" sa 4:2 (2:1). Gledali smo veoma zanimljivo prvo poluvreme, a prvi gol je viđen već u petom minutu utakmice. Tada je Dijego Košta samo dodao loptu Edenu Azaru, a ostalo je bilo sve na belgijskom fudbaleru koji je sjajnim udarcem savladao golmana Forstera. Ipak, prednost domaćina je trajala samo 20-ak minuta, pošto su gosti stigli do izjednačenja. Bio je to korner sa leve strane, lopta se nekako na kraju odbila do Romeua koji uspeva da prevari Kurtou za 1:1. Ipak, verovatno ključan trenutak na utakmici desio se u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Tada je Kante ubacio loptu u kazneni prostor, Alonso je dobro skočio i dodao loptu ka Kejhilu, a štoper Čelsija je uspeo da prevari golmana gostiju za 2:1. Psihički je ovo ubilo igrače Sautemptona, pošto su u 54. minutu ponovo primili gol. Fabregas je uputio odmeren centaršut u kazneni prostor, tamo je bio Dijego Košta koji postavlja konačan rezultat.

Trgnuo se malo Sautempton, mogli su preko Gabijadinija da stignu do smanjenja rezultata, a na drugoj strani je Ngolo Kante uspeo da šutira izuzetno jako, ali je njegov udarac odbranio Forster. Pedro je imao novu priliku pred kraj utakmice, da bi Čelsi stigao do 4. gola u 89. minutu. Najlepši gol ovog meča, definitivno, bila je to sjajna akcija Pedra i Dijega Košte koju je započeo Nemanja Matić, a Košta je bio taj koji je završio akciju za 4:1. Ne, nije to bilo sve što se golova tiče u ovom meču, Sautempton je stigao do novog gola preko Bertrana, ali im je sve to slaba uteha. Sedrik je uputio sjajan centaršut sa desne strane, a Bertran je najviši bio u skoku i savladao golmana Kurtou. Nemanja Matić je ponovo odigrao sjajno, igrao je svih 90 minuta, a na drugoj strani je takođe svih 90 minuta igrao Dušan Tadić. Dakle, Čelsi je ovom pobedom daleko bliže osvajanju Premijer lige, sada imaju 7 bodova više od Totenhema koji sutra igra protiv veoma neugodnog Kristal Palasa koji igra fantastično u poslednjih mesec i po dana.