HRVATI IDU NA EVROPSKO PRVENSTVO: Budimir savladao Srbina na golu Jermenije i odveo "vatrene" u Nemačku! (VIDEO)
Hrvati su šesti put uzastopno na EURU, Foto: EPA/TOMS KALNINS

EVROPSKO PRVENSTVO

Hrvatska ipak ide sa drugog mesta

Fudbalska reprezentacija Hrvatske ostvarila je šesti uzastopni plasman na Evropsko prvenstvo, osiguravši odlazak na turnir u Nemačkoj sledećeg leta.

U poslednjem kolu grupe C, Hrvatska je pobedila Jermeniju rezultatom 1:0, ali su propustili priliku za prvo mesto u grupi jer je Turska izjednačila u drugom poluvremenu protiv Velsa rezultatom 1:1.

Hrvatska je povela u 43. minutu kada je Ante Budimir postigao gol glavom nakon centaršuta Bornu Sose.

Iako su imali prilike za dodatne golove, Hrvati nisu uspeli da povećaju prednost. Jermeni su takođe imali nekoliko prilika, ali je golman Ognjen Čančarević pružio impresivne odbrane za svoju ekipu.

Iako je Hrvatska završila kao druga u grupi, prolazi na EURO i nalazi se u trećem šeširu za žreb, dok će Turska biti u drugom šeširu.