SRBIJA JE JEDNOM I TO NA PRVOM SUSRETU POBEDILA BELGIJU! Nikola Žigić bio koban za "crvene đavole" (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Srbije i Belgije i poslednje pobede, Foto: Starsport©

vreme za revanš?

"Orlovi" u četiri meča od osamostaljenja slavili samo na Marakani, a potom doživeli tri poraza

Veljko Petrović

Fudbalska reprezentacija Srbije 19. novembra dočekuje Bugarsku od 15 časova u Leskovcu u poslednjem kolu kvalifikacija za EURO 2024. godine.

Četiri dana ranije od 20.45, "orlovi" gostuju u Belgiji u prijateljskoj utakmici i imaće priliku za prvi trijumf protiv "crvenih đavola" posle 18 godina.

Kao samostalna država, naš nacionalni tim je sa narednim rivalom odigrao četiri meča i samo jednom pobedio i to na prvom susretu!

To se dogodilo 7.oktobra 2006. godine u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine na Marakani pred 16.901 gledalaca.

Detalj sa utakmice Srbije i Belgije i poslednje pobede
Detalj sa utakmice Srbije i Belgije i poslednje pobedefoto: Starsport©

Jedini strelac bio je Nikola Žigić u 54. minutu, a od tada je ostvareno tri poraza zaredom, dva u gostima i jedan kod kuće.

Prvo u pomenutim kvalifikacijama u Briselu sa 3:2, a onda dvaput u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2014. godine.

U Beogradu je tada bilo ubedljivih 3:0, dok je u Briselu Aleksandar Kolarov u 87. minutu postavio konačnih 2:1.