MIJATOVIĆ I IVANIĆ SPREČILI BRUKU U PANČEVU! Barak Bahar "preživeo" Železničar! (VIDEO)
Železničar - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

15. kolo superlige

Preokret aktuelnog šampiona uz stare muke

Objavljeno: 20:12h

Fudbaleri Crvene zvezde su "preživeli" gostovanje Železničaru u Pančevu, pošto su posle preokreta slavili sa 2:1, u okviru 15. kola Superlige Srbije.

Domaći su šokirali aktuelnog šampiona već u 16. minutu preko Romanića, ali su Ivanić i Mijatović doneli spas crveno-belima i produžili "život" Baraku Baharu.

Zvezda je tako nastavila poteru za Partizanom koji je prvi na tabeli i ima tri boda više, uz meč manje, koji će odigrati u nedelju protiv Čukaričkog.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezdefoto: Starsport©

Ono što brine navijače Zvezde i pokazuje da se kriza na "Marakani" nastavlja je to što zabranici Baraka Bahara nisu imali konkretnu šansu u prvih 45 minuta igre.

Odmah su zapretili fudbaleri Zvezde u nastavku, a Jovan Mijatović je u uvodnim minutima pokazao da je igrač pravi razliku, međutim, morao je da pričeka na gol.

Ofanziva se ubrzo isplatila kada je Mirko Ivanić zatresao mrežu rivala samo šest minuta nakon što je kročio na teren, a zasluge za gol idu i Geloru Kangi.

Konačan rezultat u 76. minutu postavlja mladi Jovan Mijatović koji je i bio najkonkretniji igrač crveno-belih.

Uputio je Kanga dobar centaršut, da bi se napadač sjajno snašao i doneo preokret svom timu.

Umalo da za manje od minut vidimo novo izjednačenje, ali na sreću gostiju, Šušnjar nije uputio precizan šut.

Do kraja je viđena potpuna kontrola igre Zvezde, a Bukari je mogao da donese i 3:1 u nadoknadi, međutim njegov šut je izblokiran.

U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje Vojvodini, dok Železničar dočekuje Napredak.