LIGA ŠAMPIONA: Napoli razočarao, Benfika se RASPADA!
Kviča Kvaračkelija, Foto: Insidefoto / ddp USA / Profimedia

ELITA

Zanimljivi rezultati u Napulju i San Sebastijanu

Objavljeno: 20:58h

Od 18:45 odigrana su još dva meča u okviru 4. kola grupne faze Lige šampiona.

Napoli je razočarao na svom terenu i odigrao nerešenim rezultatom 1:1 protiv Uniona iz Berlina.

Nemački klub je tako prekinuo seriju od čak 12 uzastopnih poraza.

Napoli je ostao na drugom mestu sa sedam bodova, a Union na poslednjem, ali sad ima jedan bod.

Šampion Italije bio je dosta bolji rival u prvom poluvremenu. Poveli su Napolitanci 30. minutu golom Zamba Angise, ali je pogodak poništen zbog faula koji je napravio vezista domaćeg tima.

Ipak, devet minuta kasnije spasa za goste nije bilo, Mateo Politano postiže gol i Napoli stiže do vođstva.

Krenuo je tim Rudija Garsije ofanzivno i u nastavku, ali je iz jedne strahovite kontre primio gol.

Šeraldo Beker je šutirao, a Aleks Meret sjajno zaustavio udarac. U nastavku akcije na odbitak je naleteo David Datro Fofana i pogodio za 1:1.

Napoli je do kraja meča bezuspešno napadao bunker rivala, pa su timovi podelili bodove.

Standings provided by Sofascore

Real Sosijedad je u San Sebastijanu rutinski savladao Benfiku rezultatom 3:0.

Španski klub je ostao na prvom mestu u grupi i ima deset bodova, dok je portugalski velikan zakucan za dno tabele i dalje nema niti jedan bod.

Domaćin je u 6. minutu poveo golom Mikela Merina, a drugi Mikel, Ojarzabal, je u 11. minutu pogodio za 2:0.

Merinu je u 15. poništen gol zbog igranja rukom, ali je Sosijedad do trećeg gola stigao preko Andera Barenečee u 21. minutu.

Ogromnu šansu za 4:0 propustio je Brais Mendez, koji je u 29. minutu sa bele tačke pogodio stativu.

Benfika je u nastavku uspela da ublaži poraz golom Rafe Silve u 40. minutu.