SVETSKO ČUDO U AMSTERDAMU: Ajaks pobedio u derbiju začelja!

posle tri meseca

I to se dogodilo, konačno

Fudbaleri Ajaksa upisali su prvi trijumf u Erediviziji još od 12. avgusta.

Kopljanici su na svom terenu savladali rivala sa začelja tabele, ekipu Volendama, rezultatom 2:0 u zaostalom meču 3. kola Eredivizije.

Holandski velikan je sa ova tri boda pobegao sa začelja i sad se nalazi na 15. mestu sa osam osvojenih bodova, dok je Volendam pao na 17. i ima bod manje, ali i meč više.

Mučio se Ajaks dugo sa slabašnim rivalom, ali je uspeo da mu slomi otpor u drugom poluvremenu.

Stiven Bergvajn je golom u 57. minutu otključao goste, a rezervista Čuba Akpom je u 89. minutu potvrdio pobedu Ajaksa za veliko olakšanje svih na stadionu.

Ajaks u narednom kolu dočekuju Herenven, dok će Volendam u goste Necu iz Najmehena.

Standings provided by Sofascore

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU