INTER SE VRATIO NA ČELO: Tiram slomio Romu u 81. minutu!
Markus Tiram, Foto: EPA/Matteo Bazzi

serija a, 10. kolo

Inter je prvi sa 25 bodova, dok je Roma deveta sa 14

Objavljeno: 20:27h

U prvom od dva današnja derbija 10. kola Serije A, Inter je sa 1:0 (0:0) pobedio Romu i tako se vratio na prvo mesto na tabeli.

Jedini gol na meču je postigao Markus Tiram u 81. minutu na asistenciju Federika Dimarka.

Markus Tiram

Inter je imao bolje prilike, u dva navrata njegovi igrači su pogodili okvir gola, odnosno prečku, Hakan Čalhanoglu u šestom minutu, a Karlos Augusto u 90. minutu.

Dobre prilike imali su i njihovi saigrači, Nikolo Barela i Dimarko, dok je sa druge strane dobru šansu za gol propustio Brajan Kristante.

Trener Rome Žoze Morinjo nije predvodio ekipu zbog suspenzije.

Inter ima osam pobeda i prvi je na tabeli sa 25 bodova, dva više od drugoplasiranog Juventusa.

"Vučica" je prekinula niz od tri pobede u ligi, a posle četvrtog poraza zauzima osmo mesto na tabeli sa 14 bodova.

Ranije danas Kaljari je u vrlo efikasnom susretu pobedio Frozinone 4:3, a Monca i Udineze su odigrali nerešeno 1:1.

Od 20.45 aktuelni šampion Napoli dočekuje Milan.