SRPSKI AL HILAL: Sergej i Mitar režirali pobedu nad bivšim zvezdama Premijer lige!
Aleksandar Mitrović, Foto: Fayez NURELDINE / AFP / Profimedia

DOMINACIJA

Dominacija naših fudbalera u velikom derbiju

Objavljeno: 22:16h

Fudbaleri Al Hilala savladali su rezultatom 3:1 u velikom derbiju Al Ahli na svom terenu u okviru 11. kola fudbalskog prvenstva Saudijske Arabije.

Tim iz Rijada do velika tri boda stigao je na krilim srpskih reprezentativaca.

Sergej Milinković-Savić je posle samo 45 sekundi doneo prednost domaćinu.

On je na sjajan način iskoristio fantastičnu duboku loptu Kalidua Kulibaijla i savladao Eduara Mendija.

U 26. minutu Aleksandar Mitrović je mogao da uveća prednost Al Hilala, ali je promašio penal.

Ipak, samo 11 minuta kasnije najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije iskupio se za ovaj promašaj.

On je krunisao sjajnu akciju domaćina glavom i povećao prednost na 2:0

Al Ahli je u 59. minutu smanjio na 2:1 preko Alana Sen-Maksimana kome je asistirao još jedan bivši član Premijer lige, Rijad Marez.

Napadao je Al Ahli, ali je na neverovatan način primio i treći pogodak i tako zapečatio svoju sudbinu.

Mendi se nije sporazumeo sa Rodžerom Ibanjezom, koji je glavom, u pokušaju da vrati loptu svom golmanu, postigao autogol.

Al Hilal se ovom pobedom učvrstio na prvom mestu i sada ima 29 bodova, dok je tim iz Džede peti sa 22 poena.