Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport

Crveno-beli će imati pakleno težak zadatak

Objavljeno: 17:59h

Fudbaleri Lajpciga su zabeležili rutinsku pobedu pred meč sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona koji se igra u sredu od 21 čas.

Oni su kao gosti slavili u osmom kolu Bundeslige protiv Darmštata sa 3:1.

Lajpcig je poveo već u prvom minutu, kada je posle Openda je sa ivice peterca poslao loptu u mrežu domaćih.

Prednost je duplirana već u 24. minutu, kada je Forsberg postigao sjajan gol posle slobodnog udarca sa nekih 18 metara.

Kempe je u 32. minutu iz penala smanjio na 1:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, Lajpcig je u nastavku uspeo da još jednom postigne pogodak, u 72. minutu, kada je još jedan gol postigao Openda.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima Volfsburg sa 2:1, u utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.

Bajer je poveo pogotkom Džeremija Frimponga u 13. minutu, izjednačio je Maksans Lakrua u 41, da bi pobedu timu iz Leverkuzena doneo Alehandro Grimaldo u 62. minutu.

Štutgart je slavio protiv Union Berlina u gostima sa 3:0. Strelci u Berlinu bili su Seru Girasi u 16, Silas u 81. i Deniz Undav u 88. minutu.

U preostala dva meča, Frajburg je na svom terenu slavio protiv Bohuma sa 2:1, dok je Ajntraht u gostima bio bolji od Hofenhajma sa 3:1.