DA LI JE PREDUGOM ČEKANJU DOŠAO KRAJ? Srbija na pogon Mitrovića i Tadića srušila Crnu Goru, EURO na vidiku!

kvalifikacije za ep u fudbalu

Objavljeno: 23:09h
Završeno
22:47h

Fudbalska reprezentacija Srbije je ostvarila važnu pobedu 3:1 (1:1) nad selekcijom Crne Gore u utakmici 7. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Meč na stadionu "Rajko Mitić" je počeo odlično po "Orlove" pošto je Aleksandar Mitrović načeo goste već u devetom minutu sjajnim golom.

Dobio je loptu od Saše Lukića, ali i dosta prostora unutar šesnaesterca Crne Gore. Namestio se i spoljnom sa mnogo efea poslao loptu u suprotan ugao za prelep gol i vođstvo Srbije.

Mogli su izabranici Dragana Stojkovića da dupliraju prednost preko Andrije Živkovića u 26. minutu, ali je on šutirao malo pored stative Mijatovićevog gola. Kazna je stigla deset minuta kasnije.

Srbija je imala slobodnjak, a u kontri je Adam Marušić pronašao na suprotnoj strani Stevana Jovetića. Bivši napadač Partizana je primio loptu pa razornim udarcem levicom matirao Vanju Milinković-Savića.

1 / 5 Foto: Starsport©

Piksi je na poluvremenu zamenio Ilića i Mladenovića Sergejem Milinković-Savićem i Filipom Kostićem koji su neočekivano meč počeli na klupi. Odmah su razmrdali saigrače, naročito Kostić odličnim centaršutevima.

SMS je u 74. minutu divno petom izbacio Dušana Tadića a ovaj poslao loptu paralelno sa golom. Tamo je Mitrović bio na pravom mestu da je zakuca u praznu mrežu i vrati prednost "Orlovima".

Malo više od tri minuta kasnije, Tadić je krunisao 101. partiju u nacionalnom dresu prelepim golom nakon udaraca sa oko 20 metara slabijom, desnom nogom.

Crnogorci nisu imali snage ni kvaliteta da vrate neizvesnost u finišu.

Srbija je ovim trijumfom stigla nadomak plasmana u Nemačku i EP koje se čeka od 200. godine. "Orlovi" sada imaju 13 bodova, odnosno pet više od Crne Gore koja ima meč manje. Srbiji je u poslednjem kolu dovoljan bod protiv Bugarske u Leskovcu za overu plasmana na EURO.

Prva je Mađarska koja je u Litvaniji igrala 2:2.

Standings provided by Sofascore
22:44h

90+4. minut - kraj utakmice - pobeda Srbije 3:1!.

22:38h

90. minut - četiri minuta nadoknade. Jovović i Tomašević su dobili žute kartone. Babić je zamenio Živkovića.

22:37h

79. minut - Samardžić je zamenio Lukića.

22:25h

77- minut - GOOOL - Tadić je posle greške Marušića dobio loptu od Mitrovića na oko 20 metara od gola i slabijom, desnom nogom je predivno pogodio malu mrežu - 3:1.

Dušan Tadić
22:24h

74. minut - GOOOL - Sergej je divno izbacio Tadića a ovaj poslao loptu paralelno sa golom, Mitrović je bio na pravom mestu da je zakuca u mrežu - 2:1!

22:19h

72. minut - opet je Kostić odlično zavrnuo loptu sa levog boka. Sada je Tadić pokušao glavom, ali je bio neprecizan.

22:17h

68. minut - Nemanja Maksimović je zamenio Nemanju Gudelja.

22:11h

64. minut - Kostić je odlično centrirao na glavu Milinković-Savića koji je dobro trznuo, ali je Mijatović odbranio...

22:08h

60. minut - Radunović je zapretio, ali je Vanja odbio loptu u korner. Polse istog je po ko zna koji put boksovao loptu.

22:05h

57. minut - Srbija pritiska, pokušao je Mitrović, iznuđena su tri kornera u nizu, ali bez rezultata sem što je Stefan Savić dobio žuti karton.

21:56h

49. minut - žuti karton za Nemanju Gudelja.

21:52h

46. minut - Piksi je napravio dve izmene na poluvremenu - Sergej Milinković-Savić je zamenio Ivana Ilića, a Filip Kostić je ušao umesto Filipa Mladenovića.

21:37h

45+3. minut - kraj prvog poluvremena.

21:34h

45. minut - tri minuta nadoknade.