PORTUGAL POKAZAO MOĆ U ZENICI: Dupla bruka Bosanaca - Belgija i Švedska u šoku posle VELIKE TRAGEDIJE
Ronaldo na meču Bosne i Portugala, Foto: Armin Durgut / Pixel Media / Profimedia

kvalifikacije za euro

Savo Milošević ponižen na klupi Bosne

Objavljeno: 22:59h

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine koju sa klupe predvodi Savo Milošević je doživela debakl protiv selekcije Portugala 0:5, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Može se reći da su domaći još dobro i prošli, pošto je ovo bio rezultat i na poluvremenu.

Ronaldo je pogodio već u 5. minutu meča sa "kreča", da bi prednost udvostručio u 20. na asistenciju Feliksa.

Fernandeš je samo 5 minuta kasnije doneo 5:0, a do kraja poluvremena poluvremena su pogađali Kanselo i Feliks.

Ono što će se takođe pamtiti je incident u prvom poluvremenu kada je navijač napao Kristijana Ronalda, ali srećom ga nije povredio.

U okviru iste grupe Island je nadigrao Lihtenštajn sa 4:0, dok je Slovačka bila bolja od Luksemburga 1:0.

Portugal je maksimalan sa svih osam pobeda u grupi, dok je Slovačka je drugoplasirana sa 16 bodova. Sledi Luksemburg sa 11, pa Island sa 10 bodova. Bosna i Hercegovina je ostala na devet bodova, a na dnu je Lihtenštajn sa nulom.

Standings provided by Sofascore

Utakmica između Belgije i Švedske je prekinuta na poluvremenu zbog ubistva gostujućih navijača u Briselu i nastavak je odložen.

Prethodno su plasman na EP obezbedile Austrija i Belgija.

Holandija praktično na EP posle pobede nad Grčkom 0:1. Tim Ronalda Kumana je slavio golom Virdžila van Dajka iz penala u nadoknadi vremena.

U drugom meču ove grupe Republika Irska je kao gost pobedila Gibraltar rezultatom 4:0.

Strelci za Irce bili su Ferguson, Džonston, Doerti i Robinson.