HRVATI OPET NA KOLENIMA! Veliki haos u grupi, evo na kom mestu su sada vatreni - Španci, Turci i Škoti idu na EURO
Detalj sa meča Vels - Hrvatska, Foto: Tim Goode / PA Images / Profimedia

kvalifikacije za euro

Fudbaleri Hrvatske u velikom problemu

Objavljeno: 22:58h

Fudbalska reprezentacija Hrvatske je doživela drugi uzastopan poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, pošto je posle Turske, izgubila i od selekcije Velsa sa 2:1.

"Vatreni" su gubili od 47. minuta kada je golman Deni Vord je ispucao loptu, Dejvid Bruks odigrao u prostor, a Hari Vilson lepo lobovao Dominika Livakovića u 47. minutu.

Isti igrač je uz malo sreće stigao do pogotka u 60. minutu, a Hrvati su uspeli da anuliraju jedan gol u 75.

Gol posle kornera i nadu je postigao Pašalić. Međutim, bronzani tim sa SP nije imao snage za preokret.

U okviru iste grupe, Turska je nadigrala Letoniju sa 4:0, i tako obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo, dok je Vels na drugom sa isto bodova kao Hrvatska.

Hrvatima ni pobede u preostala dva meča ne garantuju prolaz na Evropsko prvenstvo, pa će biti zanimljivo videti epilog u ovoj grupi.

Standings provided by Sofascore

Fudbaleri Španije slavili su u Oslu protiv Norveške sa 1:0 u okviru Grupe A kvalifikacija za Evropko prvenstvo.

Jedini gol postigao je Gavi u 49. minutu utakmice koji je, ispostavilo se bio vredan plasmana na evropsku smotru.

Pored Španaca cilj su ostvarili i Škoti.

Rumunija je u Bukureštu deklasirala Andoru sa 4:0, pa je u grupi I nastavila trku sa Švajcarskom i Izraelom za prve dve pozicije.

Belorusija je odigrala 3:3 sa Švajcarskom u gostima.

Poljska i Moldavija su remizirale 1:1 u grupi E, a Albanija je jedini siguran putnik na EURO 2024.

Nikolesku je doveo Moldavce u vođstvo u 26. minutu, da bi Sviderski izjednačio u 53.