GRUPA B: Mbape odveo Francusku u Nemačku, Holanđani u problemu!
Kiljian Mbape, Foto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

EURO 2024

Odigrana su dva meča iz ove grupe u okviru 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Objavljeno: 23:04h

Fudbaleri Francuske izborili su plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj naredne 2024. godine.

Trikolori su u derbiju kola savladali Holandiju u gostima rezultatom 2:1 i dva kola pre kraja obezbedili mesto na smotri najboljih timova Starog kontinenta.

Dvostruki strelac za "trikolore" bio je Kilijan Mbape u 7. i 53. minutu, dok je za Holanđane pogodio Hartman u 83. minutu.

U drugom meču ove grupe, Grčka je kao gost iznenadila Island i slavila rezultatom 2:0.

Georgios Masuras... Strelac drugog gola
Georgios Masuras... Strelac drugog golafoto: Liam McBurney / PA Images / Profimedia

Strelci za Helene bili su Georios Jakumakis i Georgios Masuras u prvom poluvremenu.

Francuska je prva u grupi sa maksimalnih 18 bodova, Grčka je druga sa 12, a Holandija treća sa devet, ali i utakmicom manje u odnosu na dve prvoplasirane reprezentacije.

Standings provided by Sofascore

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU